Szalony powrót zakończony sukcesem. Gwardia wygrywa z Piotrkowianinem

2 tygodni temu

Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:26 w meczu 4. serii play-out Orlen Superligi. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu - 6 - rzucił Andrzej Widomski.

Spotkanie z Piotrkowianinem opolanie rozpoczęli od trafienia Andrzeja Widomskiego, który w 2 minucie meczu pokonał bramkarza gości. Mecz był wyrównany do 8 minuty spotkania, gdy opolanie remisowali 3:3. Wówczas dwie bramki dla gości rzucili Marcin Szopa i Filip Surosz. Gwardia odpowiedziała bramką Widomskiego, ale Piotrkowianin ponownie dwukrotnie trafił do siatki Gwardii, a bramki na swoim koncie zanotowali Kamil Mosiołek i Tomasz Wawrzyniak. Po kwadransie gry Piotrkowianin, który walczy o to, aby nie znaleźć się w barażach, prowadził 9:5. Czterobramkową przewagę gości udało się minimalnie zredukować, jednak po 30 minutach to Piotrkowianin prowadził 16:13. Drugie 30 minut rozpoczęliśmy od trafienia Antoniego Łangowskiego, jednak ponownie do głosu doszli goście, bo trafienia zaliczyli Paweł Kowalski i Marcin Szopa. Świetnie w bramce Gwardii spisywał się Adam Malcher, który obronił trzy rzuty z 7. metra, jednak…