Sześć medali młodzieży z Opolszczyzny podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski

7 miesięcy temu

Najlepiej w tym gronie spisali się przedstawiciele KU AZS-u Politechniki Opolskiej, gdyż zdobyli połowę z tych medali. Szczególną klasę zawodniczki tego klubu pokazały w pięcioboju do lat 20, albowiem w tym wypadku zajęły dwa pierwsze miejsca. Triumfowała Natalia Raczkowska z wynikiem 3558 punktów, co było jej rekordem życiowym tuż za nią znalazła się Maja Kleszno (3560). Na drugim stopniu podium w tej kategorii wiekowej, z tymże w biegu na 800 m, stanął również ich kolega klubowy Szymon Łysiak z czasem 1.54,02 (najlepszy wynik w karierze).

Dwa srebrne medale stały się udziałem także młodzieży Startu Namysłów. Oba w kategorii do lat 18. I co interesujące jeden zdobyła pięcioboistka. Sięgnęła po niego Zuzanna Kozan przy okazji pobijając rekordy życiowe w biegu na 60 m ppł (9,02 s) oraz w skoku w dal (5,89 m). Natomiast Emilian Mikuśkiewicz został wicemistrzem kraju U18 w skoku w dal z wynikiem 6,99 m.

Na podium i to na najwyższym jego stopniu stanął także płotkarz Juvenii Głuchołazy. Chodzi tu o Jakuba Zacharę, który w rywalizacji U20 zwyciężył w biegu na dystansie 60 z czasem 7,88 s… co również było jego najlepszym wynikiem w karierze.

Warto odnotować, iż równocześnie w stolicy Dolnego Śląska odbywały się także halowe mistrzostwa Polski w chodzie. Podczas tych zmagań srebro na 5000 m wywalczył Dawid Tomala z AZS-u KU PO (wynik 20.14,03 s).