Tak się tworzy propagandę sukcesu. Aż 12 komunikatów Urzędu Miasta w sprawie zwyczajnej przebudowy przejść dla pieszych

1 miesiąc temu

Biuro Promocji Urzędu Miasta w Brzegu nigdy w swojej historii nie było tak bardzo zaangażowane w tworzenie propagandy, jak w ostatnich miesiącach. Oczywiście ktoś musi na to pozwalać, albo wręcz wydawać polecenia, aby tak ono funkcjonowało. W zwyczajnych gminach, jeżeli wykonuje się jakąkolwiek inwestycję, to urzędnicy poinformują o rozstrzygnięciu przetargu, rozpoczęciu robót, a na końcu o ich zakończeniu. Maksymalnie trzy komunikaty i koniec, ale w Brzegu jest inaczej. Jeszcze nie zakończono prozaicznej przebudowy przejść dla pieszych na dwóch ulicach, a już „klepano” o tym aż 12 razy! Oczywiście można się spodziewać kolejnych razów, z przecięciem wstęgi włącznie. Tak się tworzy propagandę sukcesu, aby z niewielkiego remontu stworzyć narrację na miarę inwestycji stulecia.

Przypomnijmy, iż lokalna firma prowadzi w Brzegu przebudowę łącznie 5 przejść dla pieszych. 3 na ul. Boh. Monte Cassino oraz 2 na ul. Robotniczej. Całość ma kosztować nieco ponad 2 mln złotych, ale od razu wyjaśniamy, iż dlatego tak drogo, bo w ramach przebudowy przejść dla pieszych mają zostać wykonane remonty jakichś odcinków chodników i jezdni. No po prostu zwyczajne prace budowlane, jakich tysiące są realizowane w polskich miastach i miasteczkach. W niektórych samorządach włodarze choćby nie zaprzątają sobie głowy tak prozaicznymi zadaniami, bo uważają, iż to nic wielkiego, standard, chleb powszedni, aby zapracować na niemałą wypłatę sfinansowaną przez podatników.

W Brzegu jest inaczej. Znacznie inaczej. Zanim w ogóle przystąpiono do prac, to Urząd Miasta aż trzykrotnie ogłaszał, iż „kolejne przejścia dla pieszych zostaną przebudowane”: 26 września 2023 r., 13 listopada 2023 r., a żeby i w grudniu nie było nudno, to też 7 grudnia 2023 r. W międzyczasie propagandę sukcesu powieliły zaprzyjaźnione i opłacone z publicznych pieniędzy media, bo przecież przebudowa kilku przejść dla pieszych może okazać się inwestycyjnym hitem roku i każdy musi o niej usłyszeć. Im częściej, tym lepiej.

Wraz z nadejściem nowego, 2024 roku, ogłoszenia o przebudowie przejść dla pieszych wróciły. Tylko od stycznia do połowy kwietnia aż 9 razy: 4 stycznia, 7 lutego, 9 lutego, 16 lutego, 5 marca, 26 marca, 10 kwietnia i 15 kwietnia. jeżeli ktoś czyta tylko nagłówki, to może odnieść wrażenie, iż w Brzegu już chyba wszystkie przejścia dla pieszych przebudowano, i za chwilę zaczniemy budować w sąsiednich gminach.

Na nieszczęście to nie jest koniec, bo przecież prace cały czas trwają, czyli można się spodziewać kolejnych krzykliwych komunikatów o… a jakże, przebudowie kolejnych przejść dla pieszych. A jak już prace w końcu się zakończą, to znów dowiemy się czegoś „ciekawego”, a mianowicie tego, iż prace się zakończyły. Na informacyjny deser w ruch pójdą nożyczki, bo przecież trzeba wlać trochę propagandy o oficjalnym i uroczystym (tak wiemy, iż brzmi to żałośnie) przecięciu wstęgi.

Idź do oryginalnego materiału