Tarnobrzeg: Bartosz Turbak ponownie najlepszym zawodnikiem

leliwa.pl 5 dni temu

12-letni Bartosz Turbak z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfin” w Tarnobrzegu został najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Mielca w pływackich sprintach. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników z 19 klubów z okręgu podkarpackiego i nie tylko.

Bartosz Turbak wystartował w czterech konkurencjach. Zdobył złote medale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym, a także srebro na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym uplasował się na czwartej pozycji.

W pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników znalazła się Oliwia Czajkowska z rocznika 2012 zajmując ósme miejsce. Klub „Delfin” na zawodach w Mielcu reprezentowała pięcioosobowa ekipa w składzie: Bartosz Turbak, Oliwia Czajkowska, Magdalena Rynduch, Salomea Bator, Wojciech Mlazga.

Bartosz Turbak został także najlepszym zawodnikiem podczas zmagań w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w pływaniu w maju.