Tomaszów Lubelski: dyrektor szpitala zostaje na stanowisku

8 godzin temu
Zdjęcie: Tomaszów Lubelski: dyrektor szpitala zostaje na stanowisku


Dariusz Gałecki pozostaje dyrektorem szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Taką decyzję podjął dziś (25.06) zarząd powiatu tomaszowskiego, który pochylił się nad wnioskiem samego dyrektora o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Miało to związek z doniesieniami medialnymi dotyczącymi bardzo wysokich zarobków dyrektora.

Starosta tomaszowski Henryk Karwan w komentarzu dla Radia Lublin mówi, iż zarząd dobrze ocenia pracę dyrektora.

– o ile nie będzie rozwiązań systemowych i maksymalnego pułapu zarobków dla lekarzy, samorządy nic tu nie zrobią – mówi starosta Karwan. – Dla mnie ważniejsze jest w tym momencie zabezpieczenie usług medycznych niż to, o czym się mówi, o tych wysokich zarobkach. Może jest czas na to, żeby porozmawiać o jakiejś ustawie kominowej. Natomiast nie może to być decyzja starosty, bo pozbawimy się lekarzy na swoich odcinkach. Nie zaprzeczam, iż jest to wysoka kwota, ale cały system tak działa. Dyrektor nie jest w pierwszej piątce najlepiej zarabiających lekarzy w Tomaszowie.

Dyrektor Dariusz Gałecki deklaruje, iż średnio miesięcznie za łączenie funkcji dyrektora i lekarza otrzymuję na konto około 35 tys. zł. Szpitalem w Tomaszowie Lubelskim kieruje od października 2022 roku. Jest też radnym rady powiatu w Hrubieszowie. Do rady startował z własnego komitetu.

JN / opr. PrzeG

Fot. szpital-tomaszow.pl

Idź do oryginalnego materiału