Triumf Magdaleny Fręch w Guadalajarze

bialyorzel24.com 2 godzin temu

Zwycięstwo Magdaleny Fręch w turnieju WTA 500 w meksykańskiej Guadalajarze oznacza, iż po raz pierwszy w jednym roku po tytuł sięgnęło aż czworo tenisistów z Polski.

Magdalena Fręch zanotowała w Meksyku życiowy sukces. Fot. Magdalena Fręch/facebook

Dzięki finałowemu zwycięstwu 7:6(5), 6:4 nad Olivią Gadecki z Australii Magdalena Fręch wywalczyła pierwszy tytuł w karierze. 26-letnia łodzianka przyczyniła się jednocześnie do dopisania pięknego rozdziału do historii polskiego tenisa (awansowała też z 43. na 32. pozycję w rankingu WTA).

Wcześniej w tym sezonie triumfowało troje zawodników znad Wisły. W lipcu z sukcesu cieszyła się Magda Linette, która w finale turnieju WTA 250 w Pradze pokonała… Fręch.

Aż pięć tytułów zgarnęła w 2024 roku Iga Świątek. Najcenniejszy laur zdobyła w Paryżu, gdzie na kortach Rolanda Garrosa wygrała wielkoszlemowy French Open. Warto dodać, iż w wieku 23 lat Iga ma na koncie już 22 triumfy w turniejach rangi WTA i 121. tygodni spędzonych na czele rankingu WTA.

Czwarty polski tytuł, tym razem w zawodach ATP, zdobył w tym roku Hubert Hurkacz, który przed turniejem na paryskiej mączce nie miał sobie równych w turnieju ATP 250, który odbył się w portugalskim Estoril.