Tropikalny upał nie odstraszył uczestników cross triathlonu

2 godzin temu
Zdjęcie: Tropikalny upał nie odstraszył uczestników cross triathlonu


Przemysław Szymanowski z grupy Szymanowski Triathlon Team zwyciężył w drugich zawodach z cyklu iSands Cross Triathlon, które odbyły się nad zalewem w Radzanowie koło Buska-Zdroju.

Drugi na mecie Krzysztof Kaszper z Krakowa był bardzo zadowolony ze swojego występu.

– Woda była tak ciepła, iż wchodziło się do niej bez żadnego dyskomfortu termicznego. Trasa bardzo fajna, techniczna, wymagająca, skrojona typowo pode mnie, bez przygotowania byłoby ciężko. Bieg dawał się we znaki, tym bardziej brawa dla organizatorów, iż były do pokonania tylko dwa okrążenia, a nie trzy – relacjonował.

Jakub Wilczek również przyjechał z Krakowa i byłem zaskoczony, iż udało mu się przyjechać na rowerze jako pierwszy.

– Przemek w biegu okazał się bezkonkurencyjny, bardzo gwałtownie pobiegł, widać, iż to światowej klasy zawodnik. Największym wyzwaniem był upał, ponieważ na trasie biegowej też miałem już dość. Najważniejsze jest picie wody, żałuję, iż nie miałem drugiego bidonu, żeby polewać się wodą. To dałoby dodatkową siłę – mówi.

Zwycięzca zawodów Przemysław Szymanowski, Szymanowski Triathlon Team, pogubił się na trasie i musiał nadrabiać.

– Straciłem dwie minuty, musiałem się wracać, odwróciłem, jaką mam przewagę i w tym momencie była strzałka skrętu w lewo, w takie pola, a ja tego nie zauważyłem i pojechałem dalej prosto. Jechałem tą trasą dwa dni temu, wydawało mi się, iż ją znam, a jednak się zgubiłem. Ponadto jestem świeżo po mistrzostwach Europy, a tu w Radzanowie organizacyjnie też było wiele trudności. Daliśmy jednak radę, choć potworny upał dawał się we znaki. Były momenty na rowerze, gdzie dosłownie przez piekarnik się przejeżdżało, a biegło się cały czas przy palącym słońcu. Ze względów bezpieczeństwa skróciliśmy trasę – tłumaczy.

W gronie pań zwyciężyła Anna Magoń z Warszawy, przed Marią Pytel z grupy Szymanowski Triathlon Team i Martyną Pacią ze Studia Ruchu Mięta z Kielc.

Następne zawody z cyklu iSands Cross Triathlon odbędą się 11 lipca w Strawczynie, a patronat medialny nad całością imprezy objęło Polskie Radio Kielce.

28.06.2026. Radzanów. Drugie zawody z cyklu iSands Crosstriathlon. Na zdjęciu Anna Magoń z Warszawy, zwyciężczyni wśród kobiet. / Fot. Kamil Król – Radio Kielce

Idź do oryginalnego materiału