Trwa zwycięski lot Jastrzębia, Tyrowo wygrało w Zalewie, euforia w Idzbarku

nos-portal.pl 4 tygodni temu

PIŁKA NOŻNA. Pod znakiem derbowych starć stała 4. kolejka spotkań w klasie A. W Miłomłynie w derbach powiatu Tęcza przegrała z Jastrzębiem, a MKS Miłakowo u siebie ograł Grunwald. Z pierwszej wygranej w klasie B cieszyli się piłkarze Góry Idzbark.

Uradowani piłkarze i kibice Jastrzębia Ględy po kolejnym zwycięstwie ligowym / Fot. FB Jastrząb Ględy

KLASA A

Cztery zwycięstwa w czterech meczach, 10 zdobytych i 3 stracone bramki. Piłkarze Jastrzębia Ględy na razie są nie do zatrzymania w rozgrywkach grupy 2 klasy A. Po czwarte zwycięstwo “Jastrzębie” pojechały do Miłomłyna. Tam wiceliderzy zmierzyli się ze spadkowiczem z okręgówki Tęczą. o ile gospodarze mieli plan na ten mecz, to już w 3. min musieli wprowadzić zmiany, bo przegrywali 0:1. Wynik spotkania na boisku przy ul. Pasłęckiej w Miłomłynie otworzył Sławomir Artemniak. Dość gwałtownie piłkarze z gminy Łukta podwyższyli prowadzenie i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Po przerwie “Tęczowi” zmniejszyli stratę, ale goście w krótkich odstępach czasu dołożyli jeszcze dwa trafienia. To ustawiło losy rywalizacji w Miłomłynie. Na otarcie łez zespół z Miłomłyna zdobył drugiego gola, ale trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze z Ględ.

Tęcza Miłomłyn - Jastrząb Ględy 2:4
Bramki: Rogala, Brudziński - dla Tęczy; Sławomir Artemniak, Tomasz Karkut, Dawid Wiśniewski, Patryk Pydyn

Cenny komplet punktów nad jeziorem Ewingi zdobyli plasujący się na 3. miejscu po czterech kolejkach piłkarze LKS Tyrowo. Tyrowianie na wyjeździe rywalizowali z Ewingami Zalewo. Spotkanie z Ewingami mogło mieć specjalne znaczenie dla Mariusza Gradysa z LKS, który kilka sezonów grał nad jeziorem Ewingi. I właśnie zawodnik klubu z gminy Ostróda zaakcentował swoją obecność w Zalewie jednym z trzech goli zdobytych przez gości. Do przerwy zalewianie przegrywali 0:2. Później piłkarze z Tyrowa dostosowali się do tego co zaproponowali im gospodarze. Obustronna chaotyczna gra zakończyła się golem kontaktowym dla Ewingów. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Łukasza Goździejwskiego. Asystował weteran Przemysław Różycki, a zwycięską bramkę zdobył Wilamowski.

Ewingi Zalewo - LKS Tyrowo 1:3
Bramki dla Ewingów: Gradys, Goździejewski, Wilamowski
Radość piłkarzy MKS Miłakowo po golu zdobytym z rzutu wolnego / Fot. Mariusz Gardecki

Niedziela upłynęła w Miłakowie w derbowym klimacie, ponieważ naprzeciw siebie stanęły MKS i Grunwald Gierzwałd. Kibice przybyli na stadion nad rzeką Miłakówką byli świadkami trzech goli. Z bramkowej wymiany ciosów lepiej wyszli gospodarze, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

MKS Miłakowo - Grunwald Gierzwałd 2:1
Bramka dla Grunwaldu: Mateusz Jara

Jordan Kazanice okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Velu Dąbrówno. Na wyjeździe dąbrównianie bez strat przetrwali 45 minut rywalizacji. Jednak w drugiej części gry piłkarze Jordana zagrali przede wszystkim skuteczniej i strzelili cztery bramki, na które przyjezdni odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem.

Jordan Kazanice - Vel Dąbrówno 4:1
Bramka dla Velu: Adrian Jakubowski

KLASA B

Czekali, czekali i doczekali się na zwycięstwo swoich piłkarzy w 3. kolejce spotkań. Mowa o sympatykach Góry Idzbark, którzy licznie pojawiają się na meczach swojej drużyny występującej w grupie 4 klasy B. Góra na własnym boisku podejmowała Wel Bratian. Sygnał do walki o pełną pulę gospodarzom dał Mateusz Winik, który po ubiegłotygodniowym hat-tricku w Smykówku otworzył wynik meczu z Welem. Do przerwy w Idzbarku było 3:1 dla Góry. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie do wcześniejszego dorobku strzeleckiego.

Góra Idzbark - Wel Bratian 4:1
Bramki dla Góry: Winik, Krystian Wójcicki, Konrad Śliwiński, Łukasiak

Lider ze Smykówka po trzecie zwycięstwo wybrał się do Gwiździn. Miejscowy Wicher w pierwszej połowie toczył wyrównany bój z Iskra i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie goście zabrali się solidniej, a przede wszystkim skuteczniej do roboty i odskoczyli Wichrowi na dwa gole różnicy. – Powinniśmy to wygrać wyżej, bo mieliśmy do tego okazje, ale ze skutecznością było nam nie po drodze – skomentował Rafał Kaliszewski, trener Iskry.

Wicher Gwiździny - Iskra Smykówko 1:3
Bramki dla Iskry: Amadeusz Witt 2, Damian Piejdak

Na własnym boisku nie udało się wygrać piłkarzom Mewy Smykowo. Zespół z gminy Ostróda przegrał 2:3 z Torpedą Rożental. Bramki dla Mewy zdobyli: Bartłomiej Wójcik i Serhij Bieliajew. Kamil Kamiński i Korneliusz Lubowicki zapewnili zwycięstwo Żabiance Żabi Róg, występującej w grupie 2. Piłkarze z gminy Morąg w derbach powiatu ostródzkiego na wyjeździe wygrali z Warmiakiem Łukta 2:0.

A-klasowe derby powiatu ostródzkiego na boisku w Miłakowie / Fot. Mariusz Gardecki