Tyrowianie punkt za liderem, zwycięstwa Małdyt, Iskry, Mewy i Góry

nos-portal.pl 6 dni temu

PIŁKA NOŻNA. Efektowny i efektywny był piłkarski weekend w wykonaniu większości naszych A i B-klasowiczów. W regionalne Serii A wygrały LKS Tyrowo i Grunwald. Cztery nasze ekipy zdobyły po trzy punkty w meczach klasy B.

Na boiskach klasy A w tym sezonie niepokonany pozostaje Jastrząb Ględy / Fot. Archiwum FB Jastrząb Ględy

Niczym przyczajony tygrys, ukryty smok za Wałszą Pieniężno kroczy LKS Tyrowo. Po siedmiu kolejkach spotkań tyrowianie utrzymują jednopunktową stratę do lidera z Żuław. Podopieczni Łukasza Goździejewskiego w 7. kolejce na Estadio Toronto sięgnęli po szóste w tym sezonie zwycięstwo. Agat Jegłownik starał się dotrzymywać kroku wiceliderom przez pierwsze 45 minut. Mimo tego tyrowianie na przerwę schodzili prowadząc 1:0. Jednak druga część rywalizacji to jeszcze większa dominacja LKS Tyrowo, którą tyrowianie potwierdzili kolejnymi trafieniami.

LKS Tyrowo - Agat Jegłownik 5:2
Bramki dla LKS Tyrowo: Goździejewski 2, De Rosa, Łęgowski, Rejman

Tuż za zespołem z Tyrowa leci Jastrząb Ględy, który po siedmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce. Jastrzębie to jeden z dwóch niepokonanych w tym sezonie zespołów w grupie 2 klasy A. Jednak podczas ostatniego meczu byli bliscy przerwania tej passy. Na osiem minut przed końcem spotkania z Zagładą Lisów piłkarze z gminy Łukta na własnym boisku przegrywali 1:3. Mogło być wyższe prowadzenie gości, ale bramkarz Jastrzębia Axel Lipton obronił rzut karny. Na szczęście dla gospodarzy dobrze jedenastki wykonywał Tomasz Karkut. W końcówce arbiter podyktował dwie dla ekipy z Ględ, które wykorzystał Karkut, ratując jeden punkt Jastrzębiowi.

Jastrząb Ględy - Zagłada Lisów 3:3
Bramki dla Jastrzębia: Karkut 2, Jarosław Durczak

Z pierwszych trzech punktów wreszcie mogli radować się piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Na boisku we Frygnowie piłkarze spod Grunwaldu suchą noga przeszli przez pojedynek z Zalewem Frombork.

Grunwald Gierzwałd - Zalew Frombork 4:2
Bramki dla Grunwaldu: Kacper Piekut 2, Krzysztof Krysztofiak, Kacper Legęza

Inne wyniki naszych A-klasowiczów: Pomowiec Gronowo Elbląskie – Tęcza Miłomłyn 4:0, Ewingi Zalewo – MKS Miłakowo 2:0, Rozwój Iława – Vel Dąbrówno 1:0.

Wierni fani GKS Małdyty są wszędzie na meczach swojej drużyny / Fot. Archiwum FB GKS Małdyty

Na boiskach klasy B pauzowała niepokonana w grupie 2 Żabianka Żabi Róg. Pod nieobecność wiceliderów region godnie zaprezentowali piłkarze GKS Małdyty. Na wyjeździe bez kłopotu rozgromili Potok Weklice aż 9:0. Łupem bramkowym podzielili się: K. Kamiński 3, P. Małetka 2, P. Łucewicz, D. Bednarek, D. Brzeziński, Ł. Olejniczak.

W tej samej grupie nie powiodło się Warmiakowi Łukta, który aż 4:8 przegrał ze Spartą Kwietniewo.

Uzasadniona euforia piłkarzy Mewy Smykowo po zwycięstwie w Rudzienicach / Fot. Archiwum FB Mewa Smykowo

Zwycięski weekend zaliczyły drużyny z gminy Ostróda występujące w grupie 4. Po dwóch trafieniach Macieja Wójcika i jednym Szymona Wójcika Mewa Smykowo na wyjeździe wygrała 3:0 z Czarnymi II Rudzienice. Drugi raz ze zwycięstwa w tym sezonie cieszyli się piłkarze i liczna grupa ich fanów w Idzbarku. Góra okazała się mało gościnna dla Wichra Gwiździny. Przed przerwą po golu strzelili Paweł Drozd i Mateusz Winik (z karnego). W drugiej części gry poprawili Michał Makrocki oraz P. Drozd i Góra wygrała 4:1.

Dwa niepokonane do tej pory zespoły Iskra i MKS Działdowo spotkały się w Smykówku. Gospodarze obawiali się tej konfrontacji, ale okazało się, iż niepotrzebnie. Nim minął kwadrans meczu Iskra prowadziła 3:0. Zanosiło się na pogrom działdowian, ale piłkarze ze Smykówka ostro zaczęli i gwałtownie też wyhamowali swój impet. Kontrolowali wydarzenia boiskowe, do trzech trafień Marcina Kostioka jedno dołożył najmłodszy w ekipie Tomasz Makowski i Iskra wygrała 4:2, wskakując na 1. miejsce w ligowej klasyfikacji.