Ubezpieczenie turystyczne przez internet? Wygodnie i gwałtownie w porównywarce Mubi

carpatiabiznes.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: ubezpieczenie turystyczne wakacje


Nieograniczony dostęp do internetu to dzisiaj standard. Robimy tam zakupy, rozmawiamy ze znajomymi i przyjaciółmi, bawimy czy zdobywamy wiedzę. Możemy także w każdej chwili się ubezpieczyć, choćby będąc już na lotnisku przed wylotem na zagraniczne wakacje lub po wylądowaniu w miejscu wypoczynku. Podpowiadamy jak to zrobić!

W artykule tym przedstawiamy 3 najważniejsze kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, a więc jak je kupić przez internet, jakie dane należy podać w formularzu oraz jaką ochronę zapewnia polisa turystyczna na zagraniczny wyjazd.

Jak się ubezpieczyć na wyjazd przez internet?

Zakup ubezpieczenia turystycznego w porównywarce Mubi jest prosty i intuicyjny. Całość sprowadza się do 4 podstawowych kroków:

  • wejście na stronę porównywarki ubezpieczeń https://mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/,
  • wypełnienie formularza z kilkoma pytaniami,
  • wybranie ubezpieczenia spośród wielu ofert od różnych ubezpieczycieli,
  • podanie danych do polisy oraz opłacenie składki.

Następnie polisa turystyczne zostanie wysłana na wskazany adres e-mail. Oczywiście można ją wydrukować lub zachować w wersji elektronicznej. To tyle!

Jakie informacje trzeba podać?

Wiele osób może zastanawiać się, jakie dokładnie dane należy podać w formularzu ubezpieczeniowym. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż jest on niezbędny do wyliczenia składki. Dlatego proszeni jesteśmy o podanie takich informacji jak:

  • kierunek wyjazdu,
  • okres ubezpieczenia,
  • liczba podróżnych,
  • daty urodzenia podróżnych,
  • ewentualne choroby przewlekłe,
  • miejsce aktualnego pobytu,
  • cel podróży.

W polu dotyczącym kierunku wyjazdu możemy wskazać jeden kraj lub większą ich liczbę. To ważne, ponieważ ubezpieczenie będzie działać tylko we wskazanych przez nas państwach.

W okresie ubezpieczenia podajemy datę startu ubezpieczenia i jego zakończenia, czyli de facto czas naszego wyjazdu. Na jednej polisie możemy ubezpieczyć do 10 podróżnych. A dlaczego pada pytanie o choroby przewlekłe?

Podstawowa ochrona ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance może nie pokrywać leczenia w związku z pogorszeniem stanu zdrowia w związku z chorobą przewlekłą. Dlatego część ubezpieczycieli wymaga rozszerzenia ochrony o takie zdarzenia – wyjaśnia Tomasz Sowa, ekspert porównywarki ubezpieczeń Mubi.

Z kolei pytanie o aktualne miejsce pobytu wiąże się z karencją. Co to oznacza? Ubezpieczenie zaczyna działać nie w chwili zakupu, ale po kilku godzinach czy dniach od jego nabycia – ubezpieczyciele różnie podchodzą do tej kwestii.

Nie ma problemu, gdy kupujemy ubezpieczenie turystyczne w miejscu zamieszkania i dopiero za jakiś czas wyjeżdżamy. Jednak gdy jesteśmy już w podróży, to zakup polisy będzie wiązać się właśnie z karencją, a więc zacznie ona chronić nas na przykład od kolejnego dnia.

Natomiast w celu podróży możemy wskazać jedną lub kilka z poniższych opcji:

  • wypoczynek, zwiedzanie;
  • narty, snowboard;
  • nurkowanie;
  • sporty ekstremalne;
  • wyczynowe uprawianie sportów;
  • praca fizyczna.

Pamiętajmy, by zaznaczyć wszystkie planowane aktywności. W ten sposób otrzymamy oferty ubezpieczeń dostosowane do celu wyjazdu. Zbliża się zima, więc w przypadku wyjazdu w góry warto wybrać opcję “narty, snowboard”, jeżeli zamierzamy tak spędzać czas – więcej informacji o takiej ochronie znajdziemy na https://mubi.pl/ubezpieczenie-narciarskie/.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie turystyczne?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego na zagraniczny wyjazd to podstawa. Wprawdzie w krajach Unii Europejskiej i kilku innych krajach Starego Kontynentu działa EKUZ, ale karta ma pewne ograniczenia i nie zapewnia zawsze bezpłatnej pomocy lekarskiej. Natomiast w innych części świata bez ubezpieczenia kosztów leczenia – zawsze zawiera je polisa turystyczna – narażamy się na potężne rachunki w przypadku konieczności hospitalizacji i przejścia operacji czy zabiegów.

To właśnie ubezpieczenie kosztów leczenia połączone z assistance znajduje się w każdej polisie turystycznej na zagraniczny wyjazd. Na podróż krajową taka ochrona nie jest konieczna, ponieważ koszty leczenia pokrywa ubezpieczenie zdrowotne z NFZ. Za akcje ratunkowe w górach również nie trzeba płacić w Polsce.

Dodatkowo w ubezpieczeniu turystycznym może znaleźć się:

  • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • OC w życiu prywatnym – dzięki niemu ubezpieczyciel zapłaci odszkodowanie za szkody wyrządzone przez podróżnego powstała w wyniku czynności dnia codziennego (można je rozszerzyć o OC sportowe),
  • ubezpieczenie bagażu – będzie pomocne w razie utraty lub uszkodzenia bagażu (w tym sprzętu elektronicznego).

Część ubezpieczycieli oferuje dodatkowe świadczenia. Może to być kontynuowanie leczenia po powrocie do Polski czy ubezpieczenie ruchomości domowych na czas wyjazdu.

Aby poznać szczegółowo ofertę ubezpieczycieli, powinniśmy zawsze zaglądać do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU). W porównywarce Mubi otrzymamy opis najważniejszych świadczeń w “Szczegółach oferty”. Bezpiecznych wyjazdów!

Materiał promocyjny

Idź do oryginalnego materiału