Udany sezon lubińskich rugbystów

3 tygodni temu

To był bardzo udany sezon dla grup młodzieżowych Klubu Rugby Miedziowi Lubin. Zawodnicy wzięli udział w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży, Mistrzostwach Polski Rugby 7 Kadetów i Juniorów oraz wielkopolskiej Lidze Rugby 7.

Dzięki dobrej postawie w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży Żak i Mini-Żak awansował do turnieju finałowego który odbył się 15 czerwca w Warszawie. Obie drużyny zajęły w zawodach wysokie 9 lokaty. To dla nas wielki sukces biorąc pod uwagę, iż były to nasze pierwsze zawody tego typu.
Lubińscy Juniorzy rozegrali 3 turnieje w rozgrywkach Mistrzostw Polski Rugby 7, które dzięki dobrym występom zakończyli na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kadetom nie poszło już tak dobrze. udział w rozgrywkach nie pozwolił na zakwalifikowanie się na OOM, mimo wszystko 6 miejsce w kwalifikacjach wzbudza wielkie nadzieje na nadchodzący sezon w którym wystartują już jako juniorzy. Świetnie zaprezentowały się nasze drużyny w Wielkopolskiej Lidze Rugby 7. Żak i Mini-Żak zwyciężył w lidze, młodzik był 4 a kadet 3.

-Podsumowując całe rozgrywki jesteśmy dumni z naszych podopiecznych zwłaszcza, iż w większości zawodów braliśmy udział po raz pierwszy w historii klubu- informuje Tomasz Nimczyk, prezes KRML.

źródło: Rugby Lubin

Idź do oryginalnego materiału