Synoptycy zapowiadają w najbliższych dniach temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie dzieci, seniorów oraz osób przewlekle chorych. Policjanci apelują o rozwagę, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz troskę o najbliższych i zwierzęta.