Upały nie odpuszczają. W Płocku uruchomiono kurtyny wodne, punkty darmowej wody i strefę wytchnienia

2 godzin temu

W związku z upałami samorząd Płocka podjął różnego rodzaju działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Oprócz kurtyn wodnych, Wodociągi Płockie ustawiły punkty dystrybucji wody „Płocczanki”, dodatkową ochłodę zapewnili strażacy z OSP Trzepowo, a także w płockim ratuszu powstała strefa wytchnienia.

Kurtyny wodne stanęły w:

· Parku Północnym
· Pasażu Roguckiego
· Tumska/ Grodzka – zbieg ulic
· Starym Rynku
· Nabrzeżu Wiślanym
· Pasażu Nowaka

Na Starym Rynku dodatkową ochłodę zapewniają strażacy OSP Płock Trzepowo, którzy uruchomili lancę gaśniczą (urządzenie na co dzień służy m.in. do chłodzenia akumulatorów aut elektrycznych)

Także w sobotę i niedzielę:

– na Starym Rynku w godz. 12-18 Wodociągi Płockie działa punkt dystrybucji wody „Płocczanki”,
– w godz. 12-17.30 w budynku ratusza dostępne jest „miejsce wytchnienia”.

Wodociągi Płockie przypominają, iż wzdłuż ciągu spacerowego za płocką Farą dostępne jest nasze poidełko, z którego można bezpłatnie napić się wody i uzupełnić własną butelkę.

– Dbajmy o siebie, zwracajmy uwagę na dzieci i osoby starsze. Chrońmy przed upałem zwierzęta – apeluje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Fot. Wodociągi Płockie

Idź do oryginalnego materiału