W związku z upałami samorząd Płocka podjął różnego rodzaju działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Oprócz kurtyn wodnych, Wodociągi Płockie ustawiły punkty dystrybucji wody „Płocczanki”, dodatkową ochłodę zapewnili strażacy z OSP Trzepowo, a także w płockim ratuszu powstała strefa wytchnienia.
Kurtyny wodne stanęły w:
· Parku Północnym
· Pasażu Roguckiego
· Tumska/ Grodzka – zbieg ulic
· Starym Rynku
· Nabrzeżu Wiślanym
· Pasażu Nowaka
Na Starym Rynku dodatkową ochłodę zapewniają strażacy OSP Płock Trzepowo, którzy uruchomili lancę gaśniczą (urządzenie na co dzień służy m.in. do chłodzenia akumulatorów aut elektrycznych)
Także w sobotę i niedzielę:
– na Starym Rynku w godz. 12-18 Wodociągi Płockie działa punkt dystrybucji wody „Płocczanki”,
– w godz. 12-17.30 w budynku ratusza dostępne jest „miejsce wytchnienia”.
Wodociągi Płockie przypominają, iż wzdłuż ciągu spacerowego za płocką Farą dostępne jest nasze poidełko, z którego można bezpłatnie napić się wody i uzupełnić własną butelkę.
– Dbajmy o siebie, zwracajmy uwagę na dzieci i osoby starsze. Chrońmy przed upałem zwierzęta – apeluje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.
Fot. Wodociągi Płockie

2 godzin temu
![Upalny weekend w Ostrołęce. Mieszkańcy szukają ochłody nad Narwią [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/728473677_1521455819482424_5832364669459214435_n.jpg)
![„Do odważnych świat należy". Rowerami z Olszewa-Borek do Przystani [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_5226.jpg)







