W MAJU 2012 ROKU ODDANO AMFITEATR TO UŻYTKU

ostrodanews.pl 1 dzień temu

Jest rok 2010. Czas, w którym Ostróda dynamicznie odmienia swoje oblicze. Nad bulwarem stare, betonowe płyty zastępuje kostka brukowa, wytyczane są ścieżki rowerowe, które wówczas były czymś relatywnie nowym; powstawały nowe pomosty i gdzie się człowiek nie spojrzał – coś budowano lub przygotowywano teren pod budowę. Koniunktura buzowała jak zupa w rozgrzanym kotle.

Wówczas mieszkańcy już wiedzieli, iż w ramach nowego zagospodarowania nabrzeża jeziora Drwęckiego powstanie amfiteatr, który był zapowiadany jako jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. W grudniu ogłoszono podpisanie umowy z OPB Holding, lokalnym przedsiębiorstwem, które wówczas było w „gazie” – odpowiadało za budowę eleganckiego pasażu przy ul. Czarnieckiego, renowację Białych Koszar czy też Hotel Willa Port.

Koszt budowy amfiteatru wedle umowy wynosił 25 845 097,25 zł, z czego 85% stanowiły pieniądze pozyskane z funduszy unijnych. Swoją drogą ta suma pokazuje też, jak wiele się zmieniło w biznesie budowlanym – w dzisiejszych realiach można śmiało założyć, iż taki amfiteatr kosztowałby niemal dwukrotność sumy wyłożonej w 2010 roku.

Bardzo się cieszymy, iż przetarg wygrała ostródzka firma, z którą już od kilku lat wspólnie budujemy wizerunek i potencjał Ostródy jako atrakcyjnej destynacji turystycznej.

mówił portalowi muratorplus.pl Olgierd Dąbrowski, ówczesny zastępca burmistrza Ostródy Jana Nosewicza, który niedługo sam objął ten urząd.

W styczniu ruszyła budowa i przebiegała ekspresowo, ponieważ nim się ostródzianie w pędzie życia (dużo mniejszym niż obecnie) obejrzeli – amfiteatr już stał i był gotowy do użytku. Dwa dni przed oficjalnym otwarciem amfiteatru odbył się pierwszy koncert – na scenie wystąpiły zespoły Enej i Cuba de zoo. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 26 maja 2012 roku, a towarzyszyły mu przemówienie burmistrza Olgierda Dąbrowskiego oraz benefis Piotra Bałtroczyka z udziałem m.in. Kabaretu Ani Mru-Mru i Jerzego Kryszaka.

Lata, które przeminęły od tamtej pory, pokazały nam, iż ostródzki amfiteatr jest jednym z największych sukcesów inwestycyjnych w historii polskiej Ostródy. Jego bogate zaplecze pod trybunami, gdzie znajdują się garderoby, pełne zadaszenie oraz pojemność na 2500 miejsc siedzących powodują, iż agencje eventowe z całego kraju rokrocznie wysyłają multum zapytań o organizację koncertów i innych wydarzeń. Oczywistością jest też, jakie możliwości daje ten obiekt samemu miastu, które może go wykorzystywać na najróżniejsze sposoby.

Idź do oryginalnego materiału