W poniedziałek możliwe burze z ulewami i gradem. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

1 dzień temu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami dla części Małopolski, w tym powiatów bocheńskiego, brzeskiego i wielickiego.

Alert będzie obowiązywał w poniedziałek 22 czerwca od godz. 8:00 do 20:00.

Synoptycy prognozują występowanie burz, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu. Według prognoz suma opadów wyniesie od 30 do 40 mm, a lokalnie może osiągnąć około 50 mm. Oznacza to, iż w ciągu kilku godzin może spaść tyle deszczu, ile zwykle notuje się przez znaczną część miesiąca.

Niebezpiecznym zjawiskom mają towarzyszyć także porywy wiatru osiągające do 75 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk IMGW określił na 80 proc.

Idź do oryginalnego materiału