W Rzeszowie ma powstać aquapark za 230 mln zł. Wybrano już wykonawcę projektu (ZOBACZ WIZUALIZACJĘ)

9 miesięcy temu
Na razie gotowa jest koncepcja rzeszowskiego aquaparku, a według niej zwycięska firma opracuje projekt tej inwestycji. (Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa).

Rzeszowski park wodny na osiedlu Staromieście będzie jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych w tej części Europy. Będzie w nim moc atrakcji dla wszystkich, zarówno dla najmłodszych jak i seniorów. Na razie opracowywany będzie projekt aquaparku, a najwcześniej, bo w 2027 roku obiekt ma być gotowy – takie przynajmniej są zapewnienia Ratusza.

– Wybraliśmy firmę, która zaprojektuje rzeszowski aquapark. To renomowana pracownia TKHolding, która współtworzyła m.in. takie realizacje jak park wodny w Szczecinie – Fabrykę Wody, Aquadrom w Rudzie Śląskiej, Wodny Park w Tychach i wiele aquaparków w Niemczech – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

(Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa).

Na parku wodnym się nie skończy?

Rzeszowski park wodny powstanie na os. Staromieście, w rejonie ulic Krogulskiego, Warszawskiej i Welca. Miasto ma tam działki o łącznej powierzchni ok. 15 hektarów. Tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, rezerwującym je pod takie inwestycje jak właśnie park wodny. Aquapark wraz ze strefą basenów zewnętrznych zajmie działki o powierzchni ok. 6 hektarów.

– Pozostałe tereny rezerwowane są pod inne inwestycje służące rekreacji, takie jak np. kryte lodowisko – tłumaczy prezydent Rzeszowa.

Wykonawca projektu został wybrany w drodze dialogu konkurencyjnego. Wybrane do niego zostały trzy firmy mające doświadczenie przy projektowaniu takich inwestycji jak parki wodne. Zadaniem firm było przygotowanie koncepcji inwestycji wraz ze szczegółowym opisem i przedstawienie jej komisji, która propozycje oceniała. Kryteriów oceny było aż kilkanaście. Wśród nich były m.in., takie jak wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, klarowność układu komunikacyjnego.

(Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa).

Projekt przygotowywali mieszkańcy

– Co dla nas ważne, w procedurze przygotowawczej do projektowania parku wodnego uczestniczyli też mieszkańcy. W konsultacjach społecznych dotyczących tego, w jakie atrakcje powinien zostać wyposażony nasz aquapark, wzięło udział mnóstwo mieszkańców, którzy przysłali aż ponad trzy tysiące swoich propozycji. Duża część z nich będzie zrealizowana – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Wewnętrzny basen z plażą, zjeżdżalnie, strefa zabaw

Rzeszów będzie miał tańszy prąd. I to aż o 35 procent!

Rzeszowski aquapark będzie jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych w tej części Europy. Będzie w nim moc atrakcji dla wszystkich, zarówno najmłodszych jak i seniorów. Najmłodsi będą mogli cieszyć się m.in. wewnętrznym basenem z plażą z piasku, licznymi zjeżdżalniami, w tym także pontonowymi, strefą zabaw. Część dedykowana najmłodszym będzie oddzielona od pozostałych stref.

W parku będzie m.in. także basen ze sztuczną falą, 25-metrowy basen z ruchomym dnem, grota tematyczna, leniwa rzeka wypływająca na zewnątrz, specjalna strefa, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy z opiekunami. Powstanie duża strefa saun, w której będą m.in. sauny ceremonialne. Część saun uzupełni zewnętrzną strefę basenową. Częścią aquaparku będzie Edukatorium – strefa dla dzieci i młodzieży.

Rzeszowski aquapark będzie obiektem, który w dużej części będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii. Będzie też atrakcją dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami. Umowa z projektantem zostanie podpisana jeszcze w marcu. Dokumentacja projektowa, w oparciu o którą rzeszowski park wodny będzie budowany, powstanie w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa).

Park wodny ma być gotowy w 2027 r.

Plan przewiduje, iż na Staromieściu w Rzeszowie powstanie aquapark z częścią zamkniętą i otwartą. Koszt budowy tego obiektu jest szacowany na 230 mln zł. Najwcześniej aquapark będzie gotowy w 2027 r., ale termin oddania tego obiektu może się wydłużyć o rok lub dwa.

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa).
Idź do oryginalnego materiału