OSTRÓDA. W sobotę, 27 czerwca, rozpocznie się sezon letni na plażach administrowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Od tego dnia kąpieliska miejskie nad jeziorem Sajmino i Jeziorem Drwęckim będą strzeżone przez ratowników.
W okresie wakacyjny ostródzkie plaże miejskie będą strzeżone przez ratowników przez siedem dni w tygodniu / Fot. Marcin Tchórz Od soboty mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać ze strzeżonych kąpielisk nad jeziorem Sajmino oraz Jeziorem Drwęckim. Na każdym z kąpielisk codziennie, przez siedem dni w tygodniu, pracować będzie czterech ratowników wodnych.
Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów w godzinach od 10 do 18. Kąpieliska pozostaną strzeżone do końca wakacji.
Przed rozpoczęciem sezonu realizowane są jeszcze przygotowania do otwarcia plaż. Prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz czyszczenie dna w rejonie kąpielisk. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczne warunki do wypoczynku nad wodą od pierwszego dnia sezonu.
Te zakazy na miejskich kąpieliskach będą obowiązywać w czasie wakacji / Fot. Marcin Tchórz







![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix.jpg)
