W sobotę rusza sezon na ostródzkich kąpieliskach, ratownicy wracają na plaże

nos-portal.pl 1 godzina temu

OSTRÓDA. W sobotę, 27 czerwca, rozpocznie się sezon letni na plażach administrowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Od tego dnia kąpieliska miejskie nad jeziorem Sajmino i Jeziorem Drwęckim będą strzeżone przez ratowników.

W okresie wakacyjny ostródzkie plaże miejskie będą strzeżone przez ratowników przez siedem dni w tygodniu / Fot. Marcin Tchórz

Od soboty mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać ze strzeżonych kąpielisk nad jeziorem Sajmino oraz Jeziorem Drwęckim. Na każdym z kąpielisk codziennie, przez siedem dni w tygodniu, pracować będzie czterech ratowników wodnych.

Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów w godzinach od 10 do 18. Kąpieliska pozostaną strzeżone do końca wakacji.

Przed rozpoczęciem sezonu realizowane są jeszcze przygotowania do otwarcia plaż. Prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz czyszczenie dna w rejonie kąpielisk. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczne warunki do wypoczynku nad wodą od pierwszego dnia sezonu.

Te zakazy na miejskich kąpieliskach będą obowiązywać w czasie wakacji / Fot. Marcin Tchórz
Idź do oryginalnego materiału