WAŻNE! Duże zmiany w harmonogramach odbioru odpadów na II półrocze. Firma odbierająca wyznaczyła nowe terminy

1 dzień temu

W powiecie gostyńskim, od mieszkańców gmin, które należą do KZGRL (Gostyń, Krobia, Pępowo, Pogorzela i Poniec) odpady komunalne będą odbierały dwie firmy: ZGO Nova z Jarocina oraz spółka Regionalne Centrum Gospodarki Odpadami reSort - tych pracowników zobaczą mieszkancy Ponieca.

Zaistniały zmiany w terminach odbioru śmieci - pracowników ZGO Nova w gminie Gostyń zobaczymy od lipca w poniedziałki i piątki.

Na przykład mieszkańcy Bronisławek, Płaczkowa, Brzezia. Hub Pijanowickich, a także właściciele posesji w Gostyniu, położonych przy ul. Strzeleckiej (9-29) będą musieli wystawić odpady w poniedziałek (dotychczas odbierano je w środę).

Mieszkańcy powinni dokładnie zapoznać się z aktualnymi harmonogramami wywozu odpadów z nieruchomości. Pomoże to dostosować wystawianie worków i pojemników do adekwatnych terminów. Pojemniki na odpady zmieszane i bioodpady muszą być podpisane adresem nieruchomości.
Przypomnijmy - frakcje śmieci metale i tworzywa sztuczne (w żółtym worku) do końca września odbierane są dwa razy w miesiącu. Od października mieszkańcy będą mogli je wystawiać raz na miesiąc.

Kiedy odbierają śmieci? Harmonogramy dla nieruchomości jednorodzinnych - zamieszkałych, dostępne są w formie elektronicznej na profilu internetowym Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakładce „Dla mieszkańca” oraz w aplikacji EcoHarmonogram.

Idź do oryginalnego materiału