Ważne miejsce do walki z rakiem otwarte

6 miesięcy temu

Poradnie specjalistyczne, konsultacje interdyscyplinarne, duży oddział dzienny chemioterapii i sale operacyjne. Tak wygląda nowy budynek Wielkopolskiego Centrum Onkologii. We wtorek 19 marca został uroczyście otwarty.

Wielkopolskie Centrum Onkologii rozbudowało się

W budynku znajdą się poradnie specjalistyczne oraz duży oddział dzienny chemioterapii, umożliwiający leczenie pacjentów w trybie ambulatoryjnym.

– Oddajemy im i kadrze medycznej 6,5 tysiąca metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni. Dziś możemy powiedzieć, iż jest to cześć większego projektu obejmującego WCO oraz ośrodki w Pile i Kaliszu, które gwarantują leczenie wysokospecjalistyczne blisko miejsca zamieszkania. Projekt przybliżania i poszerzania opieki onkologicznej mieszkańcom Województwa Wielkopolskiego szacujemy na 220 mln złotych. Połowa, czyli 105 milionów pochodzi z budżetu z Województwa Wielkopolskiego, pozostała cześć to nowe fundusze unijne, które zostały odblokowane przez nowy Rząd. 10% to wkład własny WCO.” – powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Uroczyste otwarcie nowego budynku ambulatoryjnego w Poznaniu/ fot. Łukasz Gdak

Oprócz standardowych usług ambulatoryjnych, w budynku są sale do hemioterapii czy dodatkowe sale operacyjne. Zwiększa to efektywność działań medycznych oraz skraca czas oczekiwania na leczenie.

– Udzielanie świadczeń ambulatoryjnych w poradniach poprawi dostępność do specjalistycznych świadczeń. Powiększamy oddział chemioterapii dziennej z 28 do 47 miejsc – zastępca dyrektora ds. ekonomicznych mgr inż. Magdalena Kraszewska, Wielkopolskie Centrum Onkologii

Przestrzenie wewnątrz budynku zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pacjentów. Jasne sale i przestronne wnętrza mają na celu stworzenie sprzyjającej atmosfery podczas leczenia. Dodatkowo, na szczycie budynku znajduje się ogród, gdzie pacjenci mogą odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem.

Strefa wypoczynkowa dla pacjentów na szczycie budynku/ fot. Łukasz Gdak

W Wielkopolskim Centrum Onkologii dziennie z poradni korzysta od 600 – 1000 pacjentów. Rocznie jest to ponad 170 tysięcy porad specjalistycznych.

Zobacz zdjęcia z nowego budynku ambulatoryjnego:

fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
fot. Łukasz Gdak
Error happened.
Idź do oryginalnego materiału