Ważny sezon Kaia Huckenbecka. „Przygotowania są intensywniejsze niż wcześniej”

1 miesiąc temu

Kai Huckenbeck to nowy zawodnik w kadrze ABRAMCZYK Polonii. 31-latek przygotowuje się do ważnego sezonu, w którym zadebiutuje jako stały uczestnik cyklu Grand Prix.

W Bydgoszczy wiele obiecują sobie po transferze Huckenbecka, ponieważ Niemiec był w ostatnich latach jednym z czołowych żużlowców I ligi. w okresie 2022 zapisał na swoim koncie średnią biegopunktową 2,288, a w minionym roku – 2,173. W ABRAMCZYK Polonii ma wraz z Krzysztofem Buczkowskim tworzyć duet liderów drużyny.

– Nie mieliśmy dotąd zawodników, poza Wiktorem Przyjemskim, którzy w biegach nominowanych dawaliby te decydujące, zwycięskie punkty. Sądzę, iż Krzysiu Buczkowski i Kai Huckenbeck spełnią taką rolę – mówił niedawno Jerzy Kanclerz w rozmowie z Bydgoszcz Informuje.

Podobnie jak inni żużlowcy, Huckenbeck spędza dużo czasu w rowerze oraz biegając, także na urządzeniach stacjonarnych. Do nadchodzącego sezonu chce się przygotować szczególnie dobrze, ponieważ zadebiutuje jako stały uczestnik cyklu Grand Prix.

– Przez całą zimę przestrzegam diety i planu treningowego. Rzeczywiście te przygotowania są intensywniejsze niż wcześniej – mówi nam niemiecki żużlowiec.

Huckenbeck już 10 stycznia zamieścił filmik, pokazując trening na motocyklu. Przyznaje jednak, iż to akurat była jazda dla zabawy. – W styczniu było dość zimno, dzięki czemu mogłem wyjechać na zamarzniętej nawierzchni. Zawsze fajnie być na motocyklu – tłumaczy żużlowiec.

Wyświetl ten post na Instagramie

Memoriały na początek

Ważnym przedsezonowym sprawdzianem w kalendarzu Huckenbecka będzie Kryterium Asów, które zaplanowano na 24 marca. Tydzień później Niemiec wystartuje w Memoriale Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

Dla Huckenbecka to trzeci raz, gdy związał się z ABRAMCZYK Polonią Bydgoszcz. W 2016 roku wystartował w dwóch meczach I ligi, a w 2020 roku zanotował średnią 1,750 w 13 spotkaniach. w okresie 2023 w meczach ligowych przy Sportowej zdobył 14 punktów w 6 startach i 11 punktów w 4 biegach. W bydgoskiej rundzie Tauron SEC zajął wysokie 5. miejsce.

Idź do oryginalnego materiału