Weekendowe zmagania Odjechanych

pniewy.wlkp.pl 1 miesiąc temu

Niedziela 1 września była dla naszych kolarzy górskich bardzo aktywnym dniem, bowiem walczyli oni o zajęcie jak najlepszych miejsc w 2 cyklach zawodów MTB.

W miejscowości Zabór w wyścigu organizowanym w ramach Kaczmarek Electric MTB na dystansie MINI mierzącym 33 km z przewyższeniem ok. 580 m brała udział Aleksandra Minge. Trasa była ciekawa, miejscami szybka, ale nie za brakło wymagających podjazdów. Zajęła ona 3 miejsce open i 2 w swojej kategorii wiekowej wśród kobiet, a zarazem była 85 na 154 startujących ogółem. Był to również ostatni wyścig mający wyłonić najlepszych górali cyklu w ramach Pucharu Województwa Lubuskiego w Maratonie MTB 2024. Tutaj Ola także w swojej kategorii wiekowej K2 zajęła 2 miejsce. Eugeniusz Siminiak mimo, iż nie wziął udziału w tym wyścigu, ale zaocznie swoim udziałem we wcześniejszych zawodach w Pucharze ostatecznie wywalczył 4 miejsce w kategorii wiekowej M6.

Genek w niedzielę walczył natomiast w bardzo wymagającym wyścigu Ligi Zachodniej MTB podczas, którego miał do pokonania 43 km na dystansie MEGA, a przewyższenie wyniosło ponad 1 km. Trasa zlokalizowana w gminie Bogdaniec może nie obfitowała w trudne elementy techniczne, ale zmuszała do jazdy na tzw. „twardej łydzie”, aby pokonać sztywne podjazdy i olbrzymiej koncentracji na bardzo szybkich zjazdach. Miejscami Genek zjeżdżał z prędkością ponad 50 km/h jadąc po leśnych krętych drogach mając po lewej i prawej stronie koleiny lub wyżłobienia po spływającej wodzie. Na trasie nie zabrakło również odcinków szutrowych, piaszczystych i brukowych. Mimo, iż lato chyli się ku końcowi, słońce podobnie jak w Zaborze, przygrzewało dosyć mocno, dając się we znaki startującym. Na mecie w iście rodzinnej atmosferze zawodników czekały liczne dekoracje oraz wyśmienity tort, bowiem był to ostatni tegoroczny wyścig w tym cyklu. Zacznijmy od tego, iż Genek wyłamał się z standardu związanego z liczbą 4, ponieważ na kresce wyścigu zameldował się 2-gi w kategorii M6, open był 45. Sukcesem zakończył także całą tegoroczną edycję stając również na 2-gim stopniu podium w kategorii wiekowej M6. W kategorii open dystansu MEGA w okresie 2024 został sklasyfikowany na 33 miejscu. Liga Zachodnia MTB sezon 2024 odeszła do historii, jako impreza wymagająca dużej wytrwałości, umiejętności dla tych, którzy chcieli ukończyć aż 13 wyścigów, ale dzięki jej organizatorowi Piotrowi Kopczyńskiemu była dla wszystkich zawodników okazją do spotkań w wspaniałej kolarskiej paczce sympatyków ścigania na rowerze.