Wiceprzewodnicząca OZZ Pielęgniarek i Położnych: najbardziej nas boli nicnierobienie

8 godzin temu
Zdjęcie: Danuta Ronek (autor: RDC)


Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych protestował we wtorek przed siedzibą KPRM, by przekonać premiera Donalda Tuska do obywatelskiego projektu ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pielęgniarki podkreślały, iż w resorcie zdrowia nie ma pełnego zrozumienia dla ich problemów.

Od 2023 roku w podkomisji sejmowej zamrożony jest projekt obywatelski ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Pielęgniarki żądają procedowania dokumentu.

Posłuchaj audycji | Magazyn ekonomiczny | Dorota Ronek

Jak zaznaczyła na antenie Polskiego Radia RDC wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Danuta Ronek, minister Leszczyna zapewniała na komisji zdrowia, iż rozmawia z pielęgniarkami, ale tego kontaktu nie ma.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie wysyłał do pani minister prośbę o spotkanie, o rozmowy, o jakiś dialog. Pani minister się z nami komunikuje dzięki mediów. Dlaczego nie powstał? No chyba dlatego, iż tego dialogu w tej chwili kompletnie nie ma. Dlatego my już adekwatnie wyczerpaliśmy możliwość spotkania chyba z panią minister — mówiła Ronek.

Jak dodała, „nas najbardziej boli nicnierobienie”.

Nam niekoniecznie zależy na spotkaniach, co na rozwiązaniu problemu. To jest dla nas najważniejsze, no ale trzeba do tego znaleźć jakąś drogę. No a przede wszystkim obiecywanie w tak jasny sposób i zapewnienie, iż będzie inaczej, a potem robienie albo nic nie robienie, no to nas najbardziej boli — podkreślała Ronek.

Średnia wieku pielęgniarek wynosi w tej chwili 55 lat i jest najwyższa w Europie.

Idź do oryginalnego materiału