WIKTORIA I PIOTR Z VICTORII MORĄG STARTOWALI W PUCHARZE ŚWIATA

ostrodanews.pl 2 tygodni temu

Zawodnicy MLKS Victoria Morąg Taekwondo powrócili na międzynarodową scenę, uczestnicząc w prestiżowych zawodach rangi G1 Pucharu Świata – Polish Open Warsaw Cup 2024. Wydarzenie przyciągnęło ponad 750 zawodników z 51 krajów, co czyniło je jednym z największych turniejów taekwondo w tym roku.

Klub reprezentowali Wiktoria Wiechowska (-55 kg), aktualna Mistrzyni Polski, oraz Piotr Zawadzki (-53 kg), brązowy medalista Mistrzostw Polski. Oboje z sukcesem rozpoczęli turniej – Piotr pokonał Ricardo Ruhle z Niemiec (2:0), a Wiktoria w dramatycznej walce zwyciężyła Pavlę Bramburkovą z Czech (2:1), zdobywając 3 punkty w ostatnich sekundach!

W drugiej rundzie Piotr zmierzył się z reprezentantem Estonii, niestety ulegając po walce, a Wiktoria przegrała z Grace Okpuruką z AZS AWF Poznań. Mimo tego, oboje uplasowali się na 5. miejscu w swoich kategoriach, co jest sporym osiągnięciem, biorąc pod uwagę liczbę uczestników i wysoki poziom rywalizacji.

Źródło: MLKS Victoria Morąg Taekwondo