Wiktoria Madejska podwójną Mistrzynią Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym!

2 miesięcy temu

Uczennica brzeskiej „Szóstki” w tej chwili jest najszybszą zawodniczką w Polsce w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego. Mowa o Wiktorii Madejskiej, która wywalczyła podwójne Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym.

Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego wybrały się w miniony weekend (29 – 30 lipca) do Raszkowa, gdzie rywalizowali młodzi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju. Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym odbyły się w kilku kategoriach wiekowych (klasy IV, V, VI, VII i VIII) i w dwóch konkurencjach – w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścig ze startu wspólnego.

• „Wiktoria startowała w kat. klas szóstych i zwyciężyła w obu konkurencjach. Wywalczyła dwa złote medale, podwójne Mistrzostwo Polski. Wygrywając w sobotę jazdę indywidualną na czas, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego, Wiktoria potwierdziła wysoką formę oraz wszechstronność kolarską” – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Warto podkreślić, iż Wiktoria na Mistrzostwach Polski reprezentowała Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Brzegu, ale nie była jedyna reprezentantką szkół z powiatu brzeskiego. Na trasie w Raszkowie ścigały się również uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim: Hanna Wojdyła i Zuzanna Wojdyła (kat. klas V) oraz Zofia Wojdyła (kat. klas VII).

• „W sobotniej jeździe indywidualnej Hania zajęła 10. miejsce, a Zuzia 16., natomiast Zosia dojechała na 20. pozycji. W niedzielę ze startu wspólnego Hania znów była w pierwszej „dziesiątce”, a Zuzia i Zosia zajęły 18. miejsca. To bardzo dobre wyniki, musimy pamiętać, iż były to Mistrzostwa Polski, a więc rywalizacja była bardzo mocna” – podsumowuje Franciszek Moszumański.

Dodajmy, iż już w najbliższy weekend (5 – 7 lipca) zawodniczki Ziemi Brzeskiej wystartują w XXXIV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim, który znajduje się w kalendarzu zawodów PZKol. Wyścig na trasie w Wielkopolsce odbędzie się na szosie.