– Po wielu miesiącach intensywnej pracy, wielu wyzwań, chwil pełnych satysfakcji, a niekiedy i zwątpienia, kończy się rok szkolny. W tym uroczystym dniu, kiedy dźwięk ostatniego dzwonka ogłosi upragniony czas wakacji, warto na chwilę się zatrzymać, spoglądając na to, co udało się osiągnąć uczniom, nauczycielom oraz całej społeczności. Osiągnięcia na różnych polach są dowodem na to, iż młodzieńcza pasja w połączeniu z determinacją potrafi rodzić niezwykłe owoce – napisał w specjalnym liście dla uczniów Jan Grabkowski, starosta poznański.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się we wszystkich placówkach prowadzonych przez powiat poznański. Tak było m.in. w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie oraz Murowanej Goślinie. Dla części uczniów 26 czerwca był ostatnim dniem w szkolnych murach. – Wchodzicie w dorosłe życie zawodowe. Jesteście pełnoprawnymi rzemieślnikami. O tym, iż nasza szkoła dobrze uczy w klasach branżowych niech świadczy choćby to, iż w tym roku, mimo tego, iż na rynku uczniów jest coraz mniej, rozważamy otwarcie dodatkowej trzeciej klasy branżowej – podkreślił dyrektor Marek Przybylski.
Na zakończeniu roku szkolnego w Murowanej Goślinie obecna była m.in. Elżbieta Nawrocka, członek zarządu Powiatu w Poznaniu. – Teraz przed uczniami czas zasłużonego odpoczynku, zbierania sił na kolejny rok szkolny, poznawania nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Wszystkim życzymy, aby po letniej przerwie wrócili do szkoły pełni energii, nowych pomysłów i gotowości do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzę wszystkim uczniom wspaniałych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! – podkreśliła.

2 godzin temu
![Blisko 289 tys. przedsiębiorców otworzyło swoje firmy w 2025 roku [DANE Z CEIDG]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/46/46158/0a9f3eb52d7f006d293a25fc09618867.jpg)












