Wygrana Śląska w sparingu

radiowroclaw.pl 2 dni temu
Piłkarze Śląska Wrocław wygrali z rumuńskim CFR Cluj 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Austrii.

W początkowej fazie spotkania częściej przy piłce byli zawodnicy CFR Cluj. Pierwszą próbę w 4. minucie podjął Karlo Muhar, ale nie było to groźne uderzenie. Wrocławianie odpowiedzieli pięć minut później. Po szybkiej akcji Piotr Samiec-Talar wypuścił Juniora Eyambę. Nowy napastnik WKS-u dobrze się znalazł i uderzył tuż obok bramki rywali. Następne minuty toczyły się pod dyktando rumuńskiego zespołu, ale wrocławianie grali bardzo uważnie i czekali na swoje okazje. Ta nadarzyła się w 18. minucie. Trójkolorowi znakomicie wyszli spod pressingu i rozegrali świetną akcję. Matias Nahuel podał to Petera Pokornego, a ten błyskawicznie zagrał do Patricka Olsena. Duńczyk podprowadził piłkę i dostrzegł Jakuba Jezierskiego. Wychowanek WKS-u wspaniale zachował się na wysokości „szesnastki”, oddał mocne uderzenie i wyprowadził Śląsk na prowadzenie 1:0. Po bramce dla WKS-u gra wyglądała podobnie jak we wcześniejszych minutach. To zespół CFR Cluj dominował na boisku, ale trudno było Rumunom sforsować linię obrony Śląska. Groźnie zrobiło się w 31. minucie, gdy po rzucie rożnym do strzału doszedł Peter Michael. Nigeryjczyk uderzył głową, ale nie była to celna próba. Chwilę później Wojskowi znów wyszli z szybką akcją. Ponownie dobrze zagrał Piotr Samiec-Talar, który tym razem wypatrzył Matiasa Nahuela. Hiszpan dryblował, oddał strzał, jednak tym razem na posterunku był Razvan Sava. Końcówka pierwszej połowy należała do zawodników wicemistrza Polski. kilka brakowało, a w 40. minucie Śląsk Wrocław podwyższyłby prowadzenie. Junior Eyamba zagrał do Patricka...