Wyjątkowy dzień w Wielgiem

golub-cgd.pl 5 dni temu

Początek czerwca to radosny czas dla wszystkich dzieci, w pierwszym dniu tego miesiąca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który to również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem jest obchodzony w sposób wyjątkowy. Społeczność ośrodka łączy święto dzieci ze świętem ich mam, czyli Dniem Matki, a spotkanie miało charakter pikniku rodzinnego, który jest otwarty dla wszystkich odwiedzających placówkę. Dzień otwartych drzwi i pozostałe wymienione święta wpisują się w coroczną formułę wydarzenia w ramach święta powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Spotkanie rozpoczęła dyrektor SOSW Renata Stancelewska, która powitała wszystkich przybyłych gości. Złożyła również gratulacje drużynie piłkarskiej ośrodka i jej prowadzącemu Ryszardowi Kwiatkowskiemu za zajęcie II miejsca na XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w piłce nożnej, które odbyły się w Koninie. Część artystyczna rozpoczęła się pięknym występem uczniów – „Anulka – ludowa opowieść muzyczna” przeniosła wszystkich w świat marzeń, rytuałów i tradycji. Historia dziewczyny, której pragnienia spełniły się, gdy spotkała Jasieńka, poruszyła niejedno serce i wprowadziła gości w magiczny nastrój. Nieodłączny

Idź do oryginalnego materiału