Wynik poszedł w świat

aks-impet.com 2 miesięcy temu

W sobotę (20.07.2024) na boisku w Krubinie goście z Dąbrówki rozstrzelali Impet 9-2.Honorowe trafienia dla nominalnych gospodarzy były dziełem Jakuba Kopki i Kacpra Wesołowskiego.

Grano 3 x 30 minut. W kadrze trenera Grzegorza Śledziewskiego odnotowaliśmy 17 piłkarzy, w tym trzech testowanych. Niestety znów z luką na pozycji bramkarza. Z konieczności przez dwie tercje i początkowy fragment trzeciej bronił Cezary Wojsz, zmieniony na około 20 minut przed końcem meczu przez Rafała Wasiaka.

Początek spotkania nie zapowiadał późniejszej klęski. Jak twierdzi Michał Paczkowski i wtórujący mu wspomniany Wasiak, przez pierwszy kwadrans Impet w niczym nie ustępował faworyzowanym gościom. Tak samo uważa Krzysztof Domin, obecny na tym meczu z synem Oskarem – Na początku gra była wyrównana, choćby można powiedzieć, iż pierwsze 15 minut to Impet grał więcej piłką. A później zabrakło im sił. Tak mi się wydaje. Natomiast Dąbrówka zaczęła klepać piłką. Mądrze grali po prostu. Tak żeby nie za dużo biegać a częściej grać piłką i zmęczyć przeciwnika – komentuje były piłkarz Impetu.

Szkoda, iż B-klasowcom tylko na tyle starczyło sił i koncentracji, bo zapowiadało się obiecująco. Po upływie tego czasu rywale grający o klasę wyżej wzięli się do roboty i przez następne blisko pół godziny strzelili 6 bramek.

Trzeba też przyznać, iż gdy Impet otrząsnął się z tej strzelaniny, to mecz nabrał rumieńców. Zdobyta przez Jakuba Kopkę bramka była impulsem do kontynuacji akcji zaczepnych. Po jednej z nich i faulu piłkarza gości sędzia Tomasz Cieśliński podyktował rzut karny dla Impetu, niestety nie wykorzystany, bo strzał Cezarego Wrzesińskiego z 11 m obronił golkiper Dąbrówki. W ostatnich minutach meczu swego dopiął wreszcie Kacper Wesołowski zdobywając drugiego gola dla Impetu.

Impet – GKS Dąbrówka 2-9 (0-3)(1-3)(1-3)

Wojsz/Wasiak – J.Kopka, Testowany, Biliński, C.Wrzesiński, M.Lech, Kuczyński, Bańkowski, P.Majchrowicz, Testowany, Raszkowski, Wesołowski, Paczkowski, Arek Miller, Testowany, Łój. Trener Grzegorz Śledziewski