Wysoka wygrana w czwartym sparingu!

sokolkleczew.pl 2 miesięcy temu

Sokół pokonał Mieszka Gniezno 4:0 w czwartym meczu kontrolnym!

Pierwszą bramkę dla swojej nowej drużyny zdobył ADAM IWIŃSKI!

Do 30. minuty meczu walka toczyła się głównie w środku pola. Piłkarze z Gniezna starali się dorównać wyżej notowanym kleczewianom. Pierwsza bramka padła właśnie w 30 minucie. Indywidualną akcję precyzyjnym strzałem, dającym Sokołowi prowadzenie, zakończył Mateusz Sopoćko. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy. Celnym podaniem popisał się Adam Iwiński.
Po zmianie stron przewaga należała do biało-zielonych. W 55 minucie Sokół podwyższył wynik na 3:0 po strzale Adama Iwińskiego.
Piłkarze z pierwszej stolicy Polski mogli zmienić niekorzystny dla siebie wynik meczu, jednak po obronie Sebastiana Szabłowskiego piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.
W 80 minucie z rzutu wolnego na 4:0 trafił zawodnik testowany.
Był to kolejny cenny sprawdzian przed ruszającą w pierwszy weekend sierpnia ligą.
Trener Tomasz Pozorski mógł ponownie testować różne ustawienia zespołu.

Sokół Kleczew – Mieszko Gniezno 4:0 (2:0)

30′ Mateusz Sopoćko
45′ Mateusz Sopoćko
55′ Adam Iwiński
80′ zawodnik testowany

W dzisiejszym meczu wystąpiło 20 zawodników:
Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski, Hubert Kaptur, Mateusz Bartosiak. Wojciech Słowiński, zawodnik testowany, Gracjan Konieczny, Mateusz Sopoćko, Adam Iwiński, Dawid Retlewski, Jan Paczyński, Michał Jesiołkiewicz, Filip Młodożeniec, Fabian Grzelka, Kacper Andrzejewski, Wojciech Wojtaszak, Aleksander Kultys, Igor Jagodziński i Michał Zimmer.