Wystarczy jeden stopień mniej. Zyskać może każdy

1 miesiąc temu

Veolia Polska rusza z trzecią odsłonę kampanii edukacyjnej „Stopień mniej znaczy więcej”. Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Pokazuje, jakie są pozytywne efekty z obniżenia temperatury w pomieszczeniach w okresie grzewczym.

To z pozoru proste działanie może znacząco wpłynąć na ochronę zasobów naturalnych, łagodzenie zmian klimatycznych oraz poprawę stanu środowiska. Poprzez kampanię Veolia zachęca do małych, codziennych zmian, które w skali kraju mogą przynieść znaczące korzyści dla naszej planety.

– Kampania „Stopień mniej znaczy więcej” pokazuje, iż każdy z nas ma realny wpływ na przyszłość klimatu. Proste działanie, jak obniżenie temperatury w pomieszczeniu o jeden czy dwa stopnie, może przynieść korzyści nie tylko środowisku, ale także naszemu zdrowiu. Jako Veolia chcemy inspirować do świadomego korzystania z energii i wspólnie budować zrównoważoną przyszłość – mówi Luiz Hanania , prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Zmniejsz temperaturę, zadbaj o klimat i swoje zdrowie

Zmniejszenie jej zaledwie o 2°C może przynieść wymierne korzyści dla klimatu, redukując emisję CO 2 choćby do około 10%. Utrzymanie niższej temperatury w pomieszczeniach ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Poprawia samopoczucie, zwiększa komfort snu oraz redukuje ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

– Uważam, iż dbałość o naszą planetę zaczyna się od drobnych zmian w codziennym życiu. choćby niewielkie dostosowanie komfortu cieplnego może mieć pozytywny wpływ na otoczenie. Takie małe gesty nie tylko pomagają chronić środowisko, ale także sprzyjają naszemu samopoczuciu i zdrowiu – mówi dr Adam Mokrysz , prezes zarządu Grupy Mokate.

Akcja obejmie zasięgiem blisko sześćdziesiąt miast, w których Grupa Veolia dostarcza ciepło do mieszkań, domów czy biur.

czytaj także: Namalowali mural, który pochłania spaliny i smog

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału