(15 – 17 września) Po raz kolejny Festiwal Trzech Kultur zachwycił!
FTK jak zwykle rozpoczął się w piątek. Tym razem już o godz. 8 projekcją dramatu animowanego we włodawskim kinie. Później było tylko ciekawiej: bajka, opowiadania chasydzkie, językowa wieża Babel, warsztaty tańca, projekcje filmowe, spotkania z autorami (np. Jarosławem Kurskim), a także liczne wystawy: Jana Pawłowskiego i Ewy Dąbrowskiej, 9 Pułk Artylerii Ciężkiej. Było także odsłonięcie muralu, a wieczorem koncerty: Atanas Valkov oraz „Szalone Skrzypce I Muzyka Świata”. Czynne też było kino “Zachęta” Vr w Babińcu Wielkiej Synagogi.
Sobota rozpoczęła się od bajki inspirowanej podaniami ludowymi. Później były: spektakle dla dzieci i młodzieży, językowe warsztaty, warsztaty kuchni ukraińskiej, spotkanie z aktorką Agatą Buzek, inaugurację instalacji artystycznej, wernisaże, wykłady. A wieczorem miał miejsce wspaniały koncert muzyki cerkiewnej, później koncert Milo Ensemble i pokaz fireshow na placu synagogalnym. Wisienką na torcie była tego dnia Koncertowa Noc Bardów w wykonaniu m.in. Kuby Sienkiewicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Daniela Gałązki, Piotra Brymasa i Zuzanny.
Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę wystawna liturgia rozpoczęła ucztę w cerkwi pw. NNMP. Potem była tradycyjna bajka, warsztaty malowania na szkle, projekcje filmu i spotkania z reżyserami, spotkanie z Mistrzami Mowy Polskiej, koncerty muzyki gospel i muzyki Polesia. Zaś po południu w kościele pw. św. Ludwika najpiękniejsze modlitwy operowe, a w drugim włodawskim kościele „Muzyka Polska w Wymiarze Trzech Kultur”. FTK zakończył koncert The Best Of Lemon na placu synagogalnym.
Oczywiście w tzw. międzyczasie na festiwalu nie zabrakło Jarmarku Sztuki i Rękodzieła, animacji ulicznych, występu Teatr Z Końca Polski, strefa zabaw z pogranicza, instalacji na deptaku, opowieści o historii getta we Włodawie – w 80. rocznicę jego likwidacji, zwiedzanie kościoła pw. św. Ludwika i klasztoru oo. Paulinów, a choćby akcji oddawania krwi.