Zaczęło się dobrze, a skończyło bez punktów

2 dni temu

Bez punktów wrócili z Warszawy piłkarze ręczni MKS-u Wieluń. W 4. kolejce grupy C I ligi przegrali z AZS-em UW.

Spotkanie lepiej zaczęli goście z Wielunia. Wyszli na prowadzenie 2:0, a w 7. minucie było 5:2 dla gości. Osiem kolejnych bramek zdobyli jednak gospodarze, którzy tym samym odskoczyli na 5 trafień (10:5). Do końca pierwszej połowy jeszcze zwiększyli dystans nad przeciwnikami i na przerwę schodzili przy wyniku 16:9.

Na początku drugiej odsłony AZS UW jeszcze powiększył przewagę (18:10), ale po trzech kolejnych bramkach emkaesiacy zdołali zmniejszyć stratę (18:13 dla warszawskiej drużyny). Do końca pojedynku miejscowi utrzymywali jednak bezpieczną przewagę i dość pewnie wywalczyli komplet punktów. Ostatecznie MKS przegrał 23:28.

Wieluński zespół zajmuje 8. pozycję w stawce. W następnej kolejce podejmie u siebie piąte w tabeli Podlasie Nowe Piekuty.