Zając trafił z wolnego. Kamilowie z bramkami w derbach

Jesienią reprezentanci GKS-u Strzegowo nie przegrali żadnego spotkania derbowego. Na wiosnę podopiecznym Tomasza Piaseckiego nie wiedzie się tak dobrze. Mają już na koncie dwie porażki z lokalnymi konkurentami.

W niedzielnym starciu w Szydłowie wszystko co najważniejsze wydarzyło się w końcówce premierowej partii. Kami Bartkowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 38. minucie. Na tym gospodarze nie poprzestali. Sto osiemdziesiąt sekund później było już 2:0. Celnym uderzeniem popisał się Kamil Głowacki.

To rozstrzygnęło losy pojedynku. Po zmianie stron miejscowi gracze nie wypuścili już z rąk prowadzenia.

Pierwszy punkt w tym roku na swoim boisku zdobyli futboliści Wkry Radzanów. Przegrywali z Ostrovią Ostrów Mazowiecka po strzale z rzutu karnego. Na szczęście gwałtownie zdołali wyrównać. W rolę egzekutora wcielił się Daniel Ziółkowski.

Trzeci sukces w rundzie wiosennej zanotowała Konopianka. Wyjazdowy bój przyniósł jedno trafienie. W 79. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krystian Zając.

Wkra Radzanów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:1 (1:1)
Wkra Sochocin – Konopianka Konopki 0:1 (0:0)
Korona Szydłowo – GKS Strzegowo 2:0 (2:0)

Pozostałe wyniki XX kolejki (13-14 kwietnia): GKS Gumino – ULKS Ołdaki 0:6, Opia – Kryształ 0:0, Rzekunianka – Wymakracz 2:1, Kurpik – Wkra Żuromin 1:0, Sona – Mazur 3:1

16. Wkra Sochocin 19 9 21:62

XXI kolejka (20-21 kwietnia): Sona – GKS Gumino, Mazur – Wkra Sochocin, Konopianka – Kurpik (sobota godz. 14), Wkra Żuromin – Rzekunianka, Wymakracz – Wkra Radzanów, Ostrovia – Korona (sobota godz. 11), GKS Strzegowo – Opia (sobota godz. 16), Kryształ – Ołdaki

Fot: Korona Szydłowo/RJ Fotografia