Zapisali się w historii. Byli najlepsi spośród 352 drużyn!

2 godzin temu

Młodzicy IgnerHome Polonii Świdnica zapisali na swoim koncie jeden z największych, jak nie największy sukces piłki dziecięcej w 81-letniej historii klubu. Podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Bartosza Kuliga zostali zwycięzcami I ligi wojewódzkiej młodzików, a tym samym mistrzami Dolnego Śląska, pozostawiając w pokonanym polu cała koalicję akademii ekstraklasowych i pierwszoligowych klubów.

Biało-zieloni postawili kropkę nad „i” w sobotę, 20 czerwca. Świdniczanie podejmowali na swoim terenie Iskrę Kochlice. Po nerwowym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:2 i przypieczętowaliśmy tytuł mistrzów Dolnego Śląska. Na drugiej lokacie w rozgrywkach uplasował się przedstawiciel ekstraklasowego Śląska Wrocław, a na trzeciej Ślęza Wrocław. Za naszymi plecami jeszcze między innymi tak uznane marki jak Zagłębie Lubin, czy Miedź Legnica. Warto zauważyć, iż wiosną 2026 roku na całym Dolnym Śląsku o punkty walczyły 352 drużyny w tej kategorii wiekowej (młodzicy U-13). Zawodnicy IgnerHome Polonii Świdnica uplasowali się na samym szczycie tego zestawienia!

Brawa dla chłopaków. To jest coś niezwykłego. Po średnio udanej jesieni postawiliśmy na zmiany. Ciężko przepracowany obóz w Żaganiu przyniósł efekt, który zaskoczył nas wszystkich, bo nikt łącznie ze mną nie wierzył, iż na koniec będziemy w miejscu, w którym jesteśmy. Chłopaki robili wszystko bez marudzenia, a… łatwo nie mieli. Zdobyliśmy 17 punktów więcej, straciliśmy 22 bramki mniej przy zachowaniu skuteczności. Pracując już chyba 12 lat w kategorii młodzika miewałem różne drużyny, ale ta czterokrotnie z prowadzenia przeciwników dwoma golami potrafiła odwrócić losy meczu i zwyciężyć, co bardzo pozytywnie świadczy o charakterach naszych młodych „Polonistów”. Dużo wnieśli młodsi zawodnicy z rocznika 2014, którzy zdobywali ważne bramki, świetnie wspierając starszych kolegów. Z tego miejsca gratulacje i podziękowania dla wszystkich chlopakow z którymi pracowaliśmy, trenera Bartosza Kuliga, trenera Szymona Krupczaka, rodziców którzy wspierali chłopaków na każdym kroku, trenera Stępnia za zadbanie o sprawy mentalne w zespole, prezesowi Tęczy Bolesławice za możliwość korzystania z dobrego boiska, dyrekcji SP6 w Świdnicy (większość drużyny chodzi tam do klas sportowych, co pozwala na jeszcze lepszy rozwój sportowy) i każdemu, kto przyłożył cegiełkę do tego sukcesu, którego chyba w Świdnicy nie było – mówi szczęśliwy trener Mariusz Krupczak.

Kadra: Szymon Pałac, Alan Kordel, Antek Grabowski, Adam Macutkiewicz, Kordian Skroboń, Adrian Matyjak, Mateusz Łepkowski, Kazik Harendarz, Michał Sidor, Antek Przyprawa, Maciek Politański, Maks Maślany, Filip Kozakiewicz, Filip Sumpor, Oskar Kudelski, Nikita Ryzhenko, Miłosz Adamczyk, Leon Dymitruk, Szymon Moskalik, Olek Lipski, Mikołaj Duda, Gracjan Peczyński.

Treningi otwarte w mistrzowskiej drużynie

IgnerHome Polonia Świdnica zaprasza wszystkich zawodników z roczników 2014, 2015 i 2016 chcących spróbować swoich sił na tle zawodników z I ligi wojewódzkiej. Szczegóły trener Mariusz Krupczak: 606-304-012.

/MDvR/

Idź do oryginalnego materiału