Sukcesy pływaków

rc.fm 1 godzina temu

Kolejne sukcesy pływaków KKS-u Kalisz. Na zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim, najbardziej doświadczony Piotr Lidwiczak wywalczył kwalifikację na mistrzostwa Europy, natomiast Julia Maik sięgnęła po dwa złote i srebrny medal. Tymczasem ich młodsza koleżanka Pola Paszczyńska przywiozła trzy medale z Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski trzynastolatek w Szczecinie.

Najbardziej ututuowany duet kaliskich pływaków Julia Maik i Piotr Ludwiczak startowali na zawodach Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczny trenera kadry narodowej Dominika Grudzińskiego zwyciężył na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Uzyskany przez Piotra wynik zapewnił mu nie tylko złoty medal, ale również kwalifikację na Mistrzostwa Europy Seniorów w Paryżu. Na tych samych zawodach bardzo dobrze zaprezentowała sie również Julia. W poszczególnych startach kaliszanka zdobyła dwa złote i srebrny medal, co dało jej czwarte miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów. Jednocześnie Julia może czuć nedosyt bowiem do wywalczenia indywidualnego minimum na seniorskie Mistrzostwa Europy zabrakło jej zaledwie 0,16 sekundy.

Tymczasem Pola Paszczyńska rywalizowała w drugiej rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w Szczecinie, gdzie na krótkim basenie startowało ponad 800 zawodniczek i zawodników podzielonych na dwie strefy rywalizacji. W zmaganiach pierwszej strefy kaliszanka zdobyła dwa złote medale. Po uwzględnieniu wyników z obu stref Pola zdobyła brązowy medal i trzecie miejsce w Polsce w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Natomiast na dystansie 100 metrów tym samym stylem zajęła czwartą lokatę w skali kraju. Warto przypomnieć, iż 13-letnia pływczka jest w tej chwili liderką ogólnopolskich rankingów w stylu klasycznym na długim basenie.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Paweł Figiel

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału