Kamil Kosela, znany również jako Motokulawy to ambasador Avalon Extreme – projektu Fundacji Avalon. Motoryzacja była od zawsze jego największą pasją i jak sam mówi, od dziecka interesował się wszystkim co ma cztery koła. Po wypadku, któremu uległ oraz pod wpływem inspiracji osobą Sebastiana Luty – założyciela Fundacji Avalon, postanowił spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych. W aucie, z którego na co dzień korzysta, zainstalował specjalny mechanizm umożliwiający operowanie gazem i hamulcem bez użycia nóg i rozpoczął swoją przygodę z wyścigami!
2022- rok pełen sukcesów dla Motokulawego!
Wystarczy zacząć – to motto życiowe Kamila Koseli, które pomaga mu każdego dnia w osiąganiu szczytów marzeń w wyścigach samochodowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż ambasador Avalon Extreme startuje w zawodach z pełnosprawnymi kierowcami. Rok 2022 był wyjątkowy dla Kamila z dwóch powodów: po pierwsze, jeździł na jednym z najbardziej prestiżowych torów w Europie – Slovakia Ring. Po drugie, spełnił swoje marzenie sprzed wypadku i otworzył własny warsztat samochodowy zajmujący się Chip Tuningiem, czyli poprawianiem osiągów samochodu poprzez wgrywani i zmianę oprogramowania.
“W 2022 roku udało mi się wystartować ze sporymi sukcesami we wszystkich wyścigach w ramach zawodów Race Day Time Attack i King of Poland. W King of Poland zająłem 2 miejsce klasy AWG Turbo startując z dużo mocniejszymi samochodami w grupie. Natomiast w Race Day zająłem 15 miejsce na 62 uczestników, a w klasie Performance wystartowałem z dużo mocniejszymi samochodami typu Porsche 911 Cup, Mistubishi Lancer czy Toyota Yaris GR. Czuję dużą satysfakcję i powiew adrenaliny za każdym razem, gdy pojawiam się na torze, a to sprawia, iż moja pasja, jaką są cztery koła dodaje mi skrzydeł.” – mówi Kamil Kosela.
Kamil to wielokrotny zwycięzca Avalon Extreme Racing Cup – zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami i Ligi Avalon Extreme Racing. Swoją postawą i radosnym usposobieniem daje przykład i nadzieję, iż niepełnosprawność nie musi definiować i ograniczać człowieka. Wszystkich zainteresowanych motoryzacją i historią Motokulawego, zapraszamy serdecznie na kanał YouTube Avalon Extreme, gdzie można obejrzeć pierwszy z trzech odcinków mini serialu o tym wyjątkowym, poruszającym się na wózku kierowcy wyścigowym!
Avalon Extreme- jedyny taki projekt w Polsce
Ambasadorzy projektu Avalon Extreme udowadniają, iż sport jest ponad podziałami! Biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, skaczą ze spadochronami, wspinają się na ściankach i w górach czy jeżdżą na handbike’ach udowadniając, iż prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności.
Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, iż niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne. Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 13000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 285mln złotych.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).