„Zawieszamy koszenie traw na terenach należących do miasta” – taką informację podał zielonogórski magistrat. To odpowiedź na piątkowe zalecenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wyższa trawa w upalne dni nie tylko zmniejsza temperaturę powietrza, ale także zatrzymuje wilgoć i chroni przed kurzem.
Mówi Jarosław Flakowski, wiceprezydent Zielonej Góry:
– Koszenie przywrócimy w momencie, gdy średnia temperatura znacząco spadnie – dodaje Jarosław Flakowski:
Dodajmy, iż za utrzymanie zieleni w naszym mieście odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej oraz miejska ogrodnik.

2 godzin temu

![„Do odważnych świat należy". Rowerami z Olszewa-Borek do Przystani [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_5226.jpg)








