ZGK wstrzymuje koszenie traw na terenach należących do miasta

2 godzin temu

„Zawieszamy koszenie traw na terenach należących do miasta” – taką informację podał zielonogórski magistrat. To odpowiedź na piątkowe zalecenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wyższa trawa w upalne dni nie tylko zmniejsza temperaturę powietrza, ale także zatrzymuje wilgoć i chroni przed kurzem.

Mówi Jarosław Flakowski, wiceprezydent Zielonej Góry:

– Koszenie przywrócimy w momencie, gdy średnia temperatura znacząco spadnie – dodaje Jarosław Flakowski:

Dodajmy, iż za utrzymanie zieleni w naszym mieście odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej oraz miejska ogrodnik.

Idź do oryginalnego materiału