Ziółkowski i Powiertowski

id-24.pl 6 dni temu

Jeleniogórska klasa B. Bóbr Marciszów – Piast Bolków 2:1 (2:1)

W ostatnią niedzielę w Marciszowie zmierzyły się dwie czołowe ekipy ligi- Bóbr z niepokonanym Piastem Bolków. Gospodarze już po 5. minutach prowadzili 2:0, jednak przyjezdni zmniejszyli rozmiary porażki do przerwy. Autorem bramki był Morys. Druga połowa była znacznie słabsza i bramki w niej już nie padły.

Gospodarze bombowo weszli w mecz. Ich pierwsze dwie akcje zakończyły się bramkami. Najpierw sposób na Krzewiniaka znalazł Ziółkowski w 2. minucie, a chwilę później z lewej flanki trafił na 2:0 Powiertowski. Po kwadransie gry Ziółkowski obił tylko poprzeczkę. Przyjezdni zmniejszyli dystans na 2:1 tuż przed przerwą. Prorok dokładną centrą obsłużył Morysa i Pikus skapitulował.

W drugiej połowie tempo gry znacznie siadło, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Pierwszą groźną akcję wypracował Prorok, jednak przegrał pojedynek z Pikusem. W 65. minucie ze stałego fragmentu gry Lopez Romero postraszył Krzewiniaka, który intuicyjnie obronił strzał rywala. Jeszcze w końcówce spotkania Powiertowski posłał futbolówkę tuż koło spojenia słupka i poprzeczki. W 85. minucie kontuzji doznał Krzewiniak i opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł kamiennogórzanin – Kaczmarczyk. Bóbr dzięki wygranej wskoczył na pozycję wicelidera.

Bóbr: Pikus – Maćkowiak (55’ Trząsalski), Sekuła, Kaczmarczyk, Wawrzyniak (60’ Emiliana Alfonso) – Błaszczyk (55’ Lopez Romero), Komornicki, Ziółkowski (46’ Toda), Wowk (46’ Brejniak) – Powiertowski, Lewicki (80’ Malik).

Piast: Krzewiniak (85’ Kaczmarczyk) – Waligóra, Głuch, Grzyski (46’ Majtczak), Szymkowiak – Morys, Prorok, Szymkowiak, Urbaniak (83’ Soja) – Stępień, Staniszewski (70’ Strzesak).