Zmiany we władzach KS Wisła Puławy. Nowy zarząd przejmuje stery klubu |#LPU24.pl

1 godzina temu

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Wisła Puławy doszło do istotnych zmian w strukturach władz klubu. Członkowie dotychczasowego zarządu złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji, a delegaci wybrali nowe osoby, które będą odpowiedzialne za kierowanie klubem w najbliższym czasie.

Jeszcze przed rozpoczęciem zebrania rezygnacje złożyli prezes zarządu Piotr Owczarzak oraz sekretarz Katarzyna Turek. W związku z wakatami delegaci przystąpili do wyboru nowych członków zarządu. Wybrani zostali Łukasz Marczuk – jako prezes, Michał Świderski jako członek zarządu oraz Kamil Kamola jako sekretarz. Skład zarządu uzupełnił dotychczasowy wiceprezes Piotr Włodarczyk.

Zmiany objęły również Komisję Rewizyjną. Z pracy w tym organie zrezygnowali Michał Świderski oraz Ewelina Kurpińska. W aktualnym składzie Komisji Rewizyjnej znaleźli się: Piotr Szymański, Marek Goldsztejn oraz Marek Saran.

Jak podkreślają nowo wybrane władze, najważniejszym zadaniem na najbliższe tygodnie będzie szczegółowa analiza sytuacji finansowej klubu oraz podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie jego funkcjonowania w okresie 2026/2027.

Przed nowym zarządem stoi niełatwe wyzwanie. Przypomnijmy, iż w minionym sezonie piłkarze Wisły Puławy zajęli ostatnie miejsce w rozgrywkach lubelskiej klasy okręgowej. Trudna sytuacja sportowa oraz konieczność uporządkowania spraw organizacyjnych i finansowych sprawiają, iż najbliższe miesiące będą najważniejsze dla przyszłości puławskiego klubu. Wydaje się, ze przed zarządem stoją dwa rozwiązania – porozumienie z wierzycielami klubu i wdrożenie planu naprawczego albo ogłoszenie upadłości, co oznaczałoby koniec ponad 100-letniej historii puławskiej Wisły.

Idź do oryginalnego materiału