18. Półmaraton Warszawski. Boulvin i Koenigstein zwycięzcami, Kaczor i Jackowska mistrzami Polski

1 miesiąc temu

Boulvin triumfował czasem 1:01.58. Kaczor był wolniejszy o osiem sekund, uzyskując rekord życiowy, zarazem czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki i zdobywając tytuł mistrza kraju w półmaratonie. Na podium stanął też reprezentujący Turcję Polat Kemboi Alikan - 1:02.10.

Rekordzistą Polski w półmaratonie od 2020 roku jest Krystian Zalewski - 1:01.32.

Wśród kobiet najszybsza Koenigstein

Niemka uzyskała czas 1:09.46. Druga była jej rodaczka Domenika Mayer - 1:09.46, a trzecie miejsce zajęła Ukrainka Marina Nemczenko - 1:11.13. Jackiewicz wynikiem 1:12.05 uplasowała się na szóstej pozycji i została mistrzynią Polski w półmaratonie.

Rywalizacja na tym dystansie rozpoczęła się o godzinie 11 na Moście Poniatowskiego. Wcześniej, o 9.30 wystartował towarzyszący bieg na 5 km, w którym zwyciężyli Jarczok - 14.37 i Masłowska - 16.35.