2 liga koszykówki: Podlaskie ekipy z wygranymi. Tur pobił Legię, Żubry Księżaka

dziendobrybialystok.pl 2 godzin temu

W końcu dwa zwycięstwa odniosły podlaskie ekipy w drugiej lidze koszykówki. W sobotę Tur Basket Bielsk Podlaski odniósł pierwsze zwycięstwo na swoim parkiecie pewnie ogrywając rezerwy stołecznej Legii 91:78. W niedzielę Żubry pojechały do Łowicza wygrywając po zaciętej walce z Księżakiem 84:75. Tur: Wcale nie było łatwo Bielszczanie pewnie wygrali 91:78 i odnieśli pierwszą wygraną w lidze, ale łatwo im to nie przyszło. Zwłaszcza na początku meczu kilka wskazywało, iż to będzie dzień pierwszego zwycięstwa Tura. Wprawdzie pierwszy punkty zdobył Piotr Bobka, ale potem pod obydwoma koszami królowali legioniści: zwłaszcza Rafael Koyawole i Julian Dąbrowski. W efekcie po pierwszej kwarcie wysoko prowadzili goście (20:10) i kilka wskazywało, iż losy tego meczu da się jeszcze odwrócić. W drugiej połowie na szczęście bielszczanie uwierzyli w swoje możliwości i wzięli się do gry. Już na początku tej części gry zdobyli 14 punktów nie tracąc żadnego. W efekcie nie tylko odrobili straty ale wyszli na prowadzenie 26:24. W tym momencie przecknęli się jednak gości i od tej chwili walka toczyła się kosz za kosz. Bielszczanie tuż przed syreną na przerwę wyszli na 4 punktowe prowadzenie po rzucie Patryka Milewskiego, w odpowiedzi rzut za łuku 6,75