Aż 24 medale wywalczyli reprezentanci MOSiR Bochnia podczas XXVIII Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Gospodarze zawodów zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie klubowi RONIN Kraków.
W tegorocznej edycji turnieju wystąpiło 475 zawodników reprezentujących 39 klubów z Polski, Słowacji i Anglii. Walki toczyły się na sześciu matach w czterech kategoriach wiekowych.
W klasyfikacji końcowej zwyciężył RONIN Kraków, który zdobył 30 medali (11 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych). MOSiR Bochnia zakończył rywalizację z dorobkiem 24 krążków – 8 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Trzecie miejsce zajął klub Ukemi Wolbrom.
Po złote medale dla gospodarzy sięgnęli: Maja Tworzydło (dwukrotnie), Olga Kłusek, Jan Genibor, Wojciech Genibor, Bruno Owsiak, Nikodem Tworzydło i Henryk Kromer. Srebrne medale wywalczyło jedenaścioro zawodników, a na najniższym stopniu podium stanęło pięcioro reprezentantów MOSiR.
– XXVIII Turniej Judo stał na bardzo wysokim poziomie pod względem sportowym. Na matach widzieliśmy solidnie przygotowanych zawodników. Judocy walczyli z pełnym zaangażowaniem i prezentowali się dobrze od strony wyszkolenia technicznego. Większość z nich pozostawiła na macie pot i serce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom! – podkreśliła Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia i kierownik turnieju.
Organizatorami zawodów były Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni. Turniej został współfinansowany przez Powiat Bocheński i Miasto Bochnia.
Zobacz również:

1 tydzień temu













![Zostaliśmy oszukani, to co dostajemy to produkt mundialopodobny [OPINIA]](https://i.wpimg.pl/1280x/sf-administracja.wpcdn.pl/storage2/featured_original/6a3c765301ea95_27952314.jpg)



