24 medale i drugie miejsce gospodarzy. Udany występ MOSiR Bochnia na Międzynarodowym Turnieju Judo

1 tydzień temu

Aż 24 medale wywalczyli reprezentanci MOSiR Bochnia podczas XXVIII Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Gospodarze zawodów zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie klubowi RONIN Kraków.

W tegorocznej edycji turnieju wystąpiło 475 zawodników reprezentujących 39 klubów z Polski, Słowacji i Anglii. Walki toczyły się na sześciu matach w czterech kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył RONIN Kraków, który zdobył 30 medali (11 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych). MOSiR Bochnia zakończył rywalizację z dorobkiem 24 krążków – 8 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Trzecie miejsce zajął klub Ukemi Wolbrom.

Po złote medale dla gospodarzy sięgnęli: Maja Tworzydło (dwukrotnie), Olga Kłusek, Jan Genibor, Wojciech Genibor, Bruno Owsiak, Nikodem Tworzydło i Henryk Kromer. Srebrne medale wywalczyło jedenaścioro zawodników, a na najniższym stopniu podium stanęło pięcioro reprezentantów MOSiR.

– XXVIII Turniej Judo stał na bardzo wysokim poziomie pod względem sportowym. Na matach widzieliśmy solidnie przygotowanych zawodników. Judocy walczyli z pełnym zaangażowaniem i prezentowali się dobrze od strony wyszkolenia technicznego. Większość z nich pozostawiła na macie pot i serce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom! – podkreśliła Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia i kierownik turnieju.

Organizatorami zawodów były Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni. Turniej został współfinansowany przez Powiat Bocheński i Miasto Bochnia.

Zobacz również:

Bochnia. Ruszył Międzynarodowy Turniej Judo – ZDJĘCIA
Idź do oryginalnego materiału