Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia

slowopodlasia.pl 1 godzina temu
Zgodnie z zapowiedzią Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z 22 czerwca, w najbliższych dniach sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce powiększy się o blisko 30 kilometrów A2. Dla mieszkańców naszego regionu kluczowa jest informacjia, iż plan zakłada oficjalne otwarcie odcinka A2 Siedlce Wschód – Łukowisko.Otwarcie w tym tygodniu?Choć w oficjalnych komunikatach GDDKiA rzadko padają konkretne dni i godziny przed ostatecznym podpisaniem wszystkich dokumentów odbiorowych, jedno jest pewne: udostępnienie trasy kierowcom zostało zaplanowane na ten tydzień. Nowy, niemal 30-kilometrowy odcinek pozwoli ominąć dotychczasowe, często zatłoczone drogi lokalne i znacząco skróci czas podróży w kierunku wschodnim.Warto przypomnieć, iż odcinek od węzła Siedlce Wschód (Borki) do węzła Łukowisko to najważniejszy element realizowanego wydłużenia A2 w stronę granicy. Połączy on czynną już obwodnicę Siedlec z rejonem Łukowiska, gdzie w przyszłości autostrada A2 przetnie się z drogą ekspresową S19 (Via Carpatia).Odcinek autostrady od węzła Siedlce Wschód do węzła Łukowisko ma łącznie około 29 kilometrów długości. Realizacja tego fragmentu została podzielona przez GDDKiA na dwa mniejsze zadania kontraktowe: Siedlce Wschód – Malinowiec: ok. 11,1 km Malinowiec – Łukowisko: ok. 18 km.Przypominijmy, odcinek A2 od węzła Biała Podlaska do węzła Łukowisko został oficjalnie udostępniony kierowcom 29 kwietnia 2026 roku. Kierowcy zyskali dostęp do niemal 27 kilometrów nowej autostrady (dokładnie 26,6 km). Budowa tego fragmentu była podzielona na dwa mniejsze zadania techniczne GDDKiA: odcinek Swory – Biała Podlaska (Cicibór) o długości 14,11 km oraz Łukowisko – Swory o długości 12,50 km. Jeden z tych odcinków (Swory – Biała Podlaska) był w pełni ukończony już wcześniej. Jednak GDDKiA nie mogła wpuścić tam samochodów i musiała czekać na sfinalizowanie prac oraz uzyskanie pozwoleń dla drugiego, sąsiedniego fragmentu, by cała trasa stanowiła funkcjonalną całość. Autostrada A2. Z Białej Podlaskiej do Warszawy już w czerwcu?Autostradą z Białej do Siedlec już za miesiąc? GDDKiA: "Dokładamy starań"\Będzie kolejny odcinek A2. Umowa z wykonawcą podpisana
Idź do oryginalnego materiału