W Starachowicach wstęp na letnie baseny będzie bezpłatny.
To sposób rekompensaty za nieczynne kąpielisko na Piachach, wyjaśnia prezydent Marek Materek.
– Od soboty zaczynamy wspaniałą i bezpieczną zabawę nad wodą. Na odwiedzających czekać będzie kompleks dwóch basenów letnich. Co ważne, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, korzystanie z basenów letnich będzie w tym sezonie bezpłatne – dodaje.
Baseny letnie będą czynne codziennie w godzinach od 12 do 20.
Od poniedziałku natomiast rozpoczyna się oficjalny sezon nad Lubianką, dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Szczygieł.
– Wszystko wskazuje na to, iż najbliższe dni przyniosą idealne warunki do rozpoczęcia sezonu. Letnia aura ma dopisywać, dlatego warto zaplanować czas na świeżym powietrzu i skorzystać z przygotowanych miejsc wypoczynku – zachęca.
Przy basenach letnich i nad Lubianką zapewniona będzie pełna opieka ratowników. Kąpieliska będą czynne od soboty (27 czerwca).

1 godzina temu




![Kilka dni bez kontaktu. Tragiczne odkrycie w mieszkaniu przy Kołobrzeskiej [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/728035302_1539296271161307_1799874219589190498_n.jpg)









