W najbliższą sobotę (27 czerwca) koniecznie warto wybrać się do Lalik. Tam odbędzie się III Bieg Górala Szlakiem Papieskim. Ale będą i atrakcje dla tych, którzy nie będą biegać!
W ramach III Biegu Górala organizatorzy zaplanowali półmaraton, bieg na 10 kilometrów i nordic walking na dystansie 5,5 km.
– Mamy trasy praktycznie dla wszystkich. Wspólny start do półmaratonu i biegu na 10 km z okolic kościoła w Lalikach planujemy o 10.30. Pięć minut później wystartuje marsz z kijkami, czyli nordic walking – mówi Dariusz Kocierz, przewodniczący Rady Gminy Milówka i sołtys Lalik.
Atrakcje dla dzieci rozpoczną się w samo południe. Będą interesujące i inspirujące warsztaty, pokazy strażaków z OSP i ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Około 14.30 wręczone zostaną nagrody dla zawodników.
– Natomiast o 17.00 zapraszamy na festyn z wyśmienitą zabawą i wieloma atrakcjami. A, gdy kogoś dopadnie głód, to będzie mógł się posilić na stoiskach z gastronomią i między innymi spróbować przepysznych placków z blachy – podkreśla Dariusz Kocierz.
Organizatorami wydarzenia są przewodniczący i sołtys Lalik Dariusz Kocierz, OSP Laliki i KGW Laliki, a patronat nad wydarzeniem sprawuje przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jacek Jarco.
Na bieg do Lalik zaprasza Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie z Tokio!
Fot. Materiał organizatorów

1 godzina temu












![Japonia pokonała Serbię 3:1. Piąte zwycięstwo w Lidze Narodów faktem [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYSPBNAFDII3T-C461.jpg)




