Biegacz z Bolesławca powalczy o prestiżowe wyróżnienie

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
Mistrz Europy do lat 18 - Stanisław Strzelecki został nominowany przez European Athletics w dorocznym plebiscycie na najlepszych lekkoatletów sezonu na naszym kontynencie.

Zawodnik Bolesłavii Bolesławiec uznanie w oczach ekspertów zyskał po lipcowych ME do lat 18, na których wywalczył zloty medal w rywalizacji na dystansie 400 metrów. Podczas zawodów w Bańskiej Bystrzycy Polak zaimponował w finałowym biegu uzyskując czas 46.50. Tym samym nie tylko zapewnił sobie wygraną, ale też został liderem europejskich tabel. Dodatkowo Strzelecki poprawił 13-letni rekord Polski juniorów młodszych, który w 2011 roku podczas mistrzostw świata kadetów ustanowił Patryk Dobek. Biegacz z Bolesławca nie poprzestał na sukcesie indywidualnym. Na zakończenie czempionatu polska sztafeta 100-200-300-400 metrów ze świeżo upieczonym mistrzem Europy na ostatniej zmianie pobiegła po złoto, a z czasem 1:51.62 wpisała się na drugie miejsce w europejskich tabelach historycznych. Strzelecki został jednocześnie jednym z dwóch zawodników startujących w mistrzostwach, którzy zdobyli dwa złote medale i w plebiscycie European Athletics powalczy o tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki. To nie jedyna polska nominacja. O tytuł lekkoatletki roku w Europie - drugi rok z rzędu - powalczy Natalia Kaczmarek. Podopieczna wrocławskiego trenera Marka Rożeja i najszybsza Polka na 400 metrów ma za sobą świetny sezon. 10 czerwca Kaczmarek została w Rzymie mistrzynią Europy na tym dystansie, a 9 sierpnia po zaciętej walce finiszowała trzecia z czasem 48.98 i mogła świętować zdobycie trzeciego w karierze, ale pierwszego indywidualnego, medalu olimpijskiego na igrzyskach w Paryżu. Głosowanie na najlepszych lekkoatletów kontynentu możliwe...