Brudna walka i czysty relaks. W Korycinie rusza Błotna Liga Mistrzów

13 godzin temu
Przed nami najbrudniejsza, ale też bez wątpienia najzabawniejsza impreza sportowa w Europie Środkowej. Już w najbliższy weekend, 27–28 czerwca 2026 roku, nad zalewem w Korycinie odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Błotnej Ligi Mistrzów (Swampions Soccer League). Stolica błotnego futbolu ugości około 250 zawodniczek i zawodników, którzy udowodnią, iż sport to przede wszystkim genialna integracja i potężna dawka humoru. Tegoroczne zmagania będą wyjątkową atrakcją, ponieważ zostaną rozegrane w ramach hucznych Ogólnopolskich Dni Truskawki. Międzynarodowa obsada na błotnych arenach

Do walki o mistrzowskie tytuły na specjalnie przygotowanych, grząskich murawach staną łącznie 19 zespołów, w tym dwie ekipy kobiece oraz siedemnaście męskich. Kibice będą mogli podziwiać w akcji prawdziwie międzynarodową obsadę – na Podlasie zjadą drużyny z Polski, Litwy, Białorusi oraz Ukrainy. Organizatorzy z Fundacji Okno na Wschód oraz Gminy Korycin przypominają unikalne i niezwykle trafne motto, które od lat przyświeca zawodom: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.


Błoto jako naturalny antydepresant

Piłka błotna to specyficzna dyscyplina, w której – jak zapewniają sami gracze – znacznie łatwiej jest najeść się błota niż wstydu. Przemierzanie boiska w gęstej mazi wymaga ogromnej siły fizycznej, dlatego w niedzielę, 28 czerw
Idź do oryginalnego materiału