Chełmscy diabetycy i emeryci wrócili z turnusu rehabilitacyjnego nad morzem [ZDJĘCIA]

2 godzin temu
Wyjazd zorganizowano w Domu Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w gdańskiej dzielnicy Jelitkowo. Turnus był przeznaczony specjalnie dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, stanowiąc doskonałą okazję do podreperowania zdrowia z dala od codziennych trosk. Jak przekazali organizatorzy, uczestnicy wyjazdu na bieżąco korzystali z szerokiego wachlarza zabiegów rehabilitacyjnych oraz niezbędnych konsultacji medycznych.Zwiedzanie i nadmorska integracjaCzas spędzony na Pomorzu nie ograniczał się jednak wyłącznie do leczenia. Wolne chwile wypełniały kuracjuszom relaksujące, piesze spacery brzegiem morza. Zadbano również o atrakcje turystyczne – zorganizowano wycieczki autokarowe, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mogli zwiedzić najciekawsze zakątki Trójmiasta. Na trasie znalazły się między innymi słynna Opera Leśna i molo w Sopocie, urokliwe Stare Miasto w Gdańsku, a także historyczne tereny Stoczni Gdańskiej, w tym historyczna sala BHP i Europejskie Centrum Solidarności.Powrót z nową energiąDopełnieniem nadmorskiego wypoczynku były liczne spotkania kulturalne, wydarzenia sportowe oraz integrujące wieczorki taneczne. Jak podsumowuje Ryszard Masiewicz, prezes zarządu stowarzyszenia, wyjazd spełnił swoje zadanie.- Turnus rehabilitacyjny znacząco poprawił kondycję psychofizyczną oraz ogólny stan zdrowia kuracjuszy. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów bardzo wypoczęci i pełni nowej energii.Czytaj też:
Idź do oryginalnego materiału