Coraz więcej zieleni na Piaskach

bdgbo.pl 9 miesięcy temu

Tereny rekreacyjne na Piaskach nabierają coraz bardziej estetycznego wyglądu. Trwa budowa nowych alejek na placu św. Wojciecha. Dodatkowe nasadzenia zyska też skwer przy ul. Błądzimskiej. Oba zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej wraz z rozbudową ul. Smuklaskiej szereg drzew i krzewów zasadziliśmy w obrębie pętli autobusowej.


Plac św. Wojciecha znajduje się w centralnej części osiedla, w pobliżu pętli autobusowej. Jego większa część ma charakter leśnego parku z wieloma przedeptami w kierunku otaczającej go zabudowy jednorodzinnej. Od strony ul. Komierowskiej znajdują się również ławki, podest. W ubiegłym roku opracowany został kompleksowy projekt rewitalizacji skweru. Zakłada on stworzenie atrakcyjnego miejsca do odpoczynku dla rodzin z dziećmi. Zaprojektowane zostały nowe oświetlone ścieżki, modernizacją sceny (podestu), dosadzeniem nowych drzew i krzewów, modernizacją istniejącej małej architektury, w tym: ławek, stołu do gry w tenisa stołowego i stołu do gry w szachy/warcaby, odnowieniem trawników. W pierwszym etapie budowana są nowe alejki, przy których ustawione zostaną m.in. ławki.

Prace rozpoczęły się także na skwerze przy ul. Błądzimskiej. Uregulowane zostaną tam istniejące alejki i naturalne przedepty nawierzchniami mineralnymi. Rozbudowana zostanie mała architektura. Skwer zyska też dodatkowe nasadzenia.


Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Z kolei ramach rozbudowy ul. Smukalskiej zakończonej w tym roku dodatkowe nasadzenia pojawiły się m.in. wokół pętli autobusowej sąsiadującej z placem św. Wojciecha oraz parkingiem na wysokości ul. Błądzimskiej.


W poprzednich latach, dzięki BBO, na Piaskach udało się zrealizować szereg zadań na terenach rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej. Doposażony został plac zabaw, powstało nowe oświetlenie i ogrodzenie, zbudowano duże boisko z zapleczem sanitarnym oraz plac do street workoutu.


Warto wiedzieć


Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. w tej chwili pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.















Idź do oryginalnego materiału