Daniel Pek ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy!

koscierski.info 2 miesięcy temu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo wzięli udział w Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Szwecji. Podopieczni Leszka Zblewskiego nie zawiedli. Daniel Pek sięgnął po srebrny krążek, powiększając tym samym swoją bogatą kolekcję medalową. Kilka dni temu informowaliśmy naszych Czytelników o znakomitych występach zawodników Olimpijczyka Skorzewa podczas Mistrzostw Polski, które odbywały się w Krakowie. Podopieczni trenera Leszka Zblewskiego brylują jednak nie tylko na krajowych arenach, a świadczy o tym udział dwóch naszych lekkoatletów w Mistrzostwach Europy Virtus, które odbywały się w szwedzkiej Uppsali. Barwy klubu ze Skorzewa reprezentowali tam – Daniel Pek oraz Łukasz Walczak. Pierwszy z wymienionych zawodników zdobył srebrny medal na swoim koronnym dystansie, czyli w biegu na 1500 m. Daniel Pek uplasował się również na 5 pozycji w biegu na 400 m. Z kolei sztafeta 4x400 m z jego udziałem zameldowała się na mecie jako 7. Łukasz Walczak rywalizujący w rzucie dyskiem wywalczył wysokie, 5 miejsce. Natomiast w konkurencji pchnięcia kulą był 6.